Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

SEBA Bank’ın Hong Bağlı Kuruluşu SFC’den Kripto Düzenleme Lisansı Aldı

SEBA Bankin Hong Bagli Kurulusu SFCden Kripto Duzenleme Lisansi Aldi.jpg
SEBA Bankin Hong Bagli Kurulusu SFCden Kripto Duzenleme Lisansi Aldi

İsviçre merkezli kripto odaklı finans kurumu SEBA Bank, tamamına sahip olduğu yerel bağlı kuruluşu aracılığıyla Hong Kong düzenleyicilerinden düzenleyici bir lisans aldı ve bu sayede kuruluşun şehir devletindeki kurumsal yatırımcılara düzenlenmiş kripto para birimi hizmetleri sunmasına olanak tanıdı.

Tam lisans, SEBA’nın Hong Kong düzenleyicilerinden prensip onayı almasından üç ay sonra ve İsviçre kripto bankasının bölgede ilk ofis kurmasından yaklaşık bir yıl sonra geldi.

SEBA, Hong Kong’da Faaliyet Göstermek İçin Tam Lisanslı

SEBA Bank’ın bir yan kuruluşu olan SEBA Hong Kong, 8 Kasım 2023’te yapılan duyuruya göre, bankanın küresel genişleme planlarının bir parçası olarak Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) lisans aldı.

Yeni lisans, SEBA Hong Kong’un tezgah üstü (OTC) türevler gibi dijital varlıklarla ilgili ürünler de dahil olmak üzere her türlü menkul kıymetle ilgilenmesine ve dağıtmasına olanak tanıyor. Ayrıca kuruluş, dijital varlıklar ve menkul kıymetler hakkında tavsiyelerde bulunabilecek ve ayrıca “hem geleneksel menkul kıymetler hem de sanal varlıklardaki ihtiyari hesaplar için varlık yönetimi gerçekleştirebilecek.”

SEBA Hong Kong’un SFC lisansı, resmi duyuruda belirtildiği gibi firmanın şehir devletindeki kurumsal ve profesyonel yatırımcılara hitap etmesini sağlayacak; bunlardan bazıları arasında fonlar, yüksek net değere sahip kişiler ve kurumsal hazineler yer alıyor.

Son gelişme hakkında yorum yapan SEBA Bank Grup CEO’su Franz Bergmueller, Hong’un açık düzenleyici çerçevesinin banka için avantajlı olduğunu ve aynı zamanda işletmelerin kripto para birimi hizmetlerini sorunsuz bir şekilde kullanmalarına olanak sağladığını söyledi.

“Bölgenin sağlam hukuk sistemi, kriptoyla ilgili hizmetleri yürütmek için sağlam bir temel sağlıyor ve bugünden itibaren buna başlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Hong Kong, Kriptoyla İlgili İşletmeler İçin Cazip Kalmaya Devam Ediyor

SEBA Bank, ilk olarak Kasım 2022’de Hong Kong’da bir ofis açarak firmanın Asya-Pasifik (APAC) bölgesine ilk adımını attı. Ağustos 2023’te Hong Kong’daki bağlı kuruluş, SFC’den prensip onayı aldı.

Mevcut lisans, İsviçre ve Abu Dabi’deki düzenleyicilerden alınan önceki onaylarla birlikte SEBA’nın mevcut lisansları listesine eklenerek toplam sayıyı üçe çıkarıyor.

SEBA Hong Kong’un APAC CEO’su Amy Yu da SFC lisansı hakkında şunları söyledi:

“Hong Kong’un köklü sermaye piyasalarından ve yatırım ve ticaret iştahından büyük heyecan duyuyoruz; Bu lisansı SFC’den almış olmak, burada mevcut olan köklü ve tanımlanmış düzenleyici çerçeve sayesinde işimiz için muazzam bir potansiyel sağlıyor.”

Daha önce bildirildiği gibi KriptoPatatesKripto saklama şirketi Zodia Custody, artan talep nedeniyle Hong Kong’daki kurumsal müşterilere hizmet vermeyi planladığını duyurdu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...