Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Doge

Doge coin, Twitter Logosu Eski Haline Çevrildi !

doge coin twitter
doge coin twitter

Doge coin birkaç gün süren macerasının ardından Twitter, logosunu eski haline geri getirdi. Pazartesi günü, Twitter logosu Dogecoin logosuyla değiştirilmiş ve bu durum kısa sürede Dogecoin’in fiyatına olumlu yansımıştı. Kripto para bir anda yüzde 32 artarak 0.10 dolara kadar yükseldi. Ancak bugün logonun kaldırılmasıyla birlikte, Dogecoin fiyatı sert bir düşüş yaşadı ve 0.084 dolara kadar geriledi.

Twitter logosunun değiştirilmesiyle birlikte, büyük Dogecoin cüzdanlarında hareketlilik görüldü. Bir cüzdandan 650 milyon DOGE transfer edilirken, diğerinden 300 milyon DOGE aktarıldı. Ayrıca 9 yıldır hiçbir hareket kaydetmeyen bir başka cüzdan da yıllar sonra ilk kez aktif hale geldi ve 1.2 milyon DOGE transferi gerçekleştirdi. Ancak logo değişikliğinin geri alınmasıyla şimdiye kadar büyük bir işlem görülmüş değil.

Twitter’ın patronu Elon Musk, logo değişikliği nedeniyle bir kez daha manipülasyonla suçlandı. Musk, geçtiğimiz yıl Doge coin’i desteklediği ve fiyatı manipüle ettiği iddiasıyla da bir dava ile karşı karşıya kalmıştı. Musk, davayı düşürmek için ABD’li bir yargıçtan kendisini Dogecoin’i desteklemek için bir saadet zinciri yürütmekle suçlamaktan vazgeçmesini talep etti, ancak henüz bir karar verilmedi.

Doge coin arzı

Dogecoin, 2013 yılında internet fenomeni bir köpek olan “Doge”un resmini kullanan bir dijital para birimidir. İlk başta bir şaka olarak başlayan Dogecoin, zamanla kripto para dünyasında büyük bir takipçi kitlesi kazandı ve şu anda en popüler altcoinlerden biridir.

Doge coin, Bitcoin’in aksine sınırlı bir arzı olmayan bir kripto para birimi olarak tasarlandı. Yani, teorik olarak sonsuz sayıda Dogecoin üretilebilir. Ancak Dogecoin’in toplam arzı sınırlıdır ve her yıl %5’lik bir enflasyon oranı ile artmaktadır.

Doge coin, diğer kripto para birimleri gibi blok zinciri teknolojisine dayanır ve açık kaynak kodlu bir projedir. Dogecoin’in blok zinciri, işlemlerin doğruluğunu ve güvenliğini sağlamak için kriptografi teknikleri kullanır.

Dogecoin, genellikle sosyal medya ve internet forumları gibi çevrimiçi platformlarda propogandaya maruz kalmıştır. Elon Musk gibi ünlü kişilerin de sık sık Dogecoin hakkında tweet atmaları, kripto para biriminin popülerliğini artırdı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Billy Markus Kimdir? | KriptoTrends

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...