Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Bitcoin

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor Kimdir? Net Serveti Ve Bitcoin Sayısı !!!

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor Kimdir?
MicroStrategy kurucusu Michael Saylor Kimdir?

Michael Saylor Kimdir?

Bitcoin’e yatırım yapan ve kripto para dünyasında tanınan bir isim olan Michael Saylor kimdir, MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO’sudur. Aynı zamanda çevrimiçi eğitim sağlayan Saylor Academy’nin de tek yöneticisidir. Peki, Michael Saylor’un hayatı ve kariyeri nasıl şekillendi? İşte, merak edilenler…

Michael Saylor, 4 Şubat 1965’te ABD’nin Nebraska eyaletinde doğdu. Babası Hava Kuvvetleri başçavuşu olduğu için çocukluğunu dünyanın çeşitli yerlerindeki askeri üslerde geçirdi. 11 yaşındayken ailesi Ohio’ya yerleşti. Matematik ve teknolojiye ilgi duyan Saylor, 1983’te Hava Kuvvetleri bursuyla Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ne (MIT) girdi. Burada havacılık ve uzay bilimleri alanında çift anadal yaptı ve bilim, teknoloji ve toplum üzerine yoğunlaştı.

Saylor, pilot olmayı planlıyordu ancak tıbbi bir durum nedeniyle bu hayalinden vazgeçti. Bunun yerine yazılım ve iş geliştirme alanına yöneldi. 1987’de mezun olduktan sonra bir danışmanlık firmasında çalışmaya başladı. Burada bilgisayar simülasyon modellemesi üzerine çalıştı. Daha sonra DuPont şirketinde dahili danışman oldu ve şirketin pazarlarını analiz etmek için bilgisayar modelleri geliştirdi.

Michael Saylor kimdir

Michael Saylor kimdir

Saylor, 1989’da MIT’den arkadaşı Sanju Bansal ile birlikte MicroStrategy adlı bir yazılım şirketi kurdu. Şirket, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunarak büyük veriyi analiz etmek için araçlar geliştirdi. Şirketin müşterileri arasında McDonald’s, Facebook, Starbucks gibi dev isimler vardı. Saylor, şirketin CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaya devam etti.

Saylor, 1990’ların sonunda internetin potansiyelini fark eden ilk girişimcilerden biriydi. Şirketinin hisseleri 2000 yılında 333 dolara kadar yükseldi ancak daha sonra dot-com balonunun patlamasıyla büyük bir düşüş yaşadı. Saylor, bu dönemde şirketini ayakta tutmak için büyük çaba sarf etti.

Saylor, aynı zamanda eğitime de önem veren bir isimdir. 1999’da Saylor Vakfı’nı kurdu ve ücretsiz çevrimiçi eğitim sağlamak için çalıştı. Vakfın en önemli projesi olan Saylor Academy, bugün dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrenciye ücretsiz kurslar sunmaktadır.

Saylor, son yıllarda kripto para dünyasının da öne çıkan isimlerinden biri haline geldi. 2020 yılında şirketinin nakit rezervinin büyük bir kısmını Bitcoin’e yatırarak dikkatleri üzerine çekti. Bugün MicroStrategy, yaklaşık 3,5 milyar dolar değerinde 121 bin Bitcoin’e sahip olan en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısıdır.

Saylor, Bitcoin’in dijital altın olduğuna ve gelecekteki para sisteminin temelini oluşturacağına inanmaktadır. Bitcoin’e olan güvenini sık sık dile getiren Saylor, diğer şirketlere ve bireylere de Bitcoin’e yatırım yapmalarını tavsiye etmektedir. Saylor, kripto para topluluğunda saygın bir konuma sahiptir ve Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olarak görülmektedir.

Michael Saylor Serveti ?

Michael Saylor, Amerikalı bir iş adamı ve yazar olup, finans ve teknoloji şirketi olan MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’sudur. Bitcoin’e büyük yatırımlar yapmış ve kripto paraları desteklemiş bir isimdir. 2021 yılı itibarıyla yaklaşık 2 milyar dolarlık bir net değere sahiptir.

Saylor, 4 Şubat 1965 tarihinde Nebraska’da doğmuş ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde havacılık ve aeronatik mühendislik alanında eğitim almıştır. 1989 yılında MicroStrategy şirketini kurmuş ve şirketi iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler konularında önde gelen bir konuma taşımıştır. MicroStrategy, 2020 yılında Bitcoin’i rezerv para birimi olarak kabul etmiş ve o zamandan beri 140.000 BTC satın almıştır.

Saylor aynı zamanda “The Mobile Wave: How Mobile Intelligence Will Change Everything” ve “The Hyperconnected Enterprise: The Future of Business” gibi kitapların da yazarıdır.

İlginizi Çekebilir: API3 Coin Nedir? Api3 Coin Yorum, Geleceği, Fiyat Tahmini 2023

Michael Saylor Bitcoin Sayısı

Michael Saylor, büyük miktarlarda Bitcoin yatırımı yapmış ve kripto paraları destekleyen bir iş insanıdır. 2021 itibarıyla yaklaşık 2 milyar dolarlık bir net değere sahiptir. Saylor, kişisel olarak 17.732 Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamıştır. Ayrıca, MicroStrategy adlı şirketinin 158.245 Bitcoin satın aldığını duyurmuştur. Bu sayede, Saylor ve şirketi, dünyanın en büyük Bitcoin sahipleri arasında yer almaktadır. Saylor ayrıca, Bitcoin’in fiyatının 6 milyon dolara kadar yükselebileceğini öngörmüştür. Saylor’ın Bitcoin yatırımlarıyla ilgili daha fazla bilgi için web arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...