Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Bitcoin

Güvenli Limanlar? Bitcoin ve Altın , Devam Eden Çatışmaların Ortasında Birkaç Ayın En Yüksek Seviyelerine Yükseldi (Piyasa İzleme)

Bitcoin ve Altın
Bitcoin ve Altın

Bitcoin ve Altın ? Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde bir kez daha atağa geçti ve 30.000 doların üzerine çıkarak Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyat noktasını belirledi.

Birkaç altcoin de yeşil renkte görünüyor ve SOL, günlük %5’lik bir yükselişin ardından dikkati çekiyor.

Bitcoin ve Altın Fiyatında Yükseliş

Birincil kripto para birimi, on günden daha kısa bir süre önce, İsrail ile Hamas arasında devam eden savaşın ortasında 26.500 dolara düştüğünde sert bir düşüş yaşadı. Ancak bu haftanın başında, özellikle de Amerika’da onaylanmış bir spot Bitcoin ETF‘si hakkındaki sahte raporun ardından gidişat değişmeye başladı.

Raporun yanlış olduğu ortaya çıkınca varlık tüm kazanımlarını kaybetmeden önce dakikalar içinde 2.000 doların üzerine fırladı. Yine de boğalar baskıyı sürdürdü ve ilerleyen günlerde kripto para birimini yavaş yavaş yeniden kuzeye doğru itti.

Bu, dün yaklaşık 30.300 dolara yükselen bir fiyat artışıyla doruğa ulaştı. Bu, BTC’nin Temmuz ortasından bu yana en yüksek fiyat noktası oldu. Bir miktar değer kaybetmesine ve şu anda 30.000 doların altında olmasına rağmen BTC hâlâ haftalık %10 artış gösteriyor ve piyasa değeri 580 milyar dolara yakın.

Aynı zamanda, zayıf performansına rağmen nesiller boyu güvenli liman yatırım varlığı olarak görülen altın da yükselişe geçti. Değerli metalin dolara karşı fiyatı birkaç haftada neredeyse 200 dolar arttı ve 2.000 dolar/ons civarında beş ayın zirvesine ulaştı.

Yeşil Altcoinler

Altcoinler de bir kez daha yeşil renkte, ETH 1.600 doları korurken XRP 0,5 doların üzerinde duruyor. Cardano, Dogecoin, Tron, Toncoin, Polkadot, Litecoin ve Bitcoin Cash de hafif yeşil renkte.

Polygon, Chainlink ve Solana, daha büyük altcoinler arasında en iyi performans gösterenler. SOL son 24 saatte %5 daha yükseldi ve 28 doların üzerinde birkaç ayın zirvesine ulaştı.

MNT, BSV ve KAS gibi orta ölçekli altcoinlerden daha fazla kazanç elde ediliyor.

Toplam kripto piyasası değeri son dönemdeki seyrini korudu ve CMC‘de hala 1.120 trilyon doların üzerinde duruyor.

Sonuç olarak, Bitcoin ve altın farklı özelliklere sahip varlıklardır ve yatırım amaçlarına bağlı olarak tercih edilebilirler. Altın geleneksel bir değer saklama aracı olarak kabul edilirken, Bitcoin daha yeni bir dijital varlık olarak ortaya çıkmış ve özellikle teknolojiye ilgi duyan yatırımcılar arasında popüler hale gelmiştir. Her iki varlık da riskler taşıdığı için, yatırım kararı verirken dikkatli olmak önemlidir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...