Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Eyalet Düzenleyicileri Coinbase Davasında SEC’i Destekledi

Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Birliği (NASAA), kripto borsası Coinbase’e karşı açtığı davada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) destekleyen bir brifing sundu.

ABD, Kanada ve Meksika’daki eyalet ve eyalet menkul kıymetler düzenleyicilerini temsil eden kar amacı gütmeyen bir dernek olan NASAA, davanın sonucuna “güçlü ilgi” duyduğunu söyledi.

Bugün sunulan özette NASAA, SEC’in Coinbase’deki bazı kripto varlıklarının menkul kıymet olduğu ve dolayısıyla SEC düzenlemelerine tabi olduğu yönündeki tutumunun uzun süredir devam eden menkul kıymetler yasalarıyla tutarlı olduğunu savunuyor.

Özette, “SEC’in bu durumdaki teorisi, kurumun uzun süredir devam eden kamu pozisyonuyla, devlet menkul kıymet düzenleyicileri tarafından geliştirilen pozisyonlarla ve hatta dijital varlık ihraççılarının anlayışıyla tutarlıdır” ifadeleri yer alıyor.

Özet, Coinbase’in menkul kıymet tanımını daraltma girişimini reddediyor. Bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını belirlemeye yönelik onlarca yıllık Howey testinin kripto için de geçerli olması gerektiğini savunuyor.

Özette, “Mahkeme, dijital varlık şirketlerinin düzenleyici gözetimden kaçmasına izin vermek için Howey testini yeniden yazmayı reddetmeli” diyor.

Haziran ayında, on eyaletteki menkul kıymet düzenleyicileri, Coinbase’in, müşterilerin kriptoyu kayıtsız bir menkul kıymet olarak tutmaları karşılığında ödül kazanmalarına olanak tanıyan staking programını teklif ettiği ve sattığı iddiasıyla yaptırım eylemleri başlatmıştı.

Dava, Coinbase’in ulusal menkul kıymetler borsasına kaydolmadan menkul kıymet olarak nitelendirilen dijital varlıkların alım satımına izin verdiğini iddia ediyor. SEC, bunun Coinbase’de listelenen en az dokuz tokeni içerdiğini iddia ediyor.

Yüksek profilli davanın kripto endüstrisinin düzenlenmesi üzerinde önemli etkileri olabilir. SEC lehine bir karar muhtemelen birçok dijital varlığı ve ilgili ürün ve hizmetleri daha sıkı denetime tabi tutacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...