Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

OneCoin’in Hukuk Şefi Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama Suçunu İtiraf Etti

SafeMoon CEOsunun Kefalet Onaylandi Sonra Durduruldu
SafeMoon CEOsunun Kefalet Onaylandi Sonra Durduruldu

OneCoin’in hukuk ve uyumluluk başkanı Irina Dilkinska, bu hafta aldatan ve 4 milyar dolarlık dolandırıcılıkla sonuçlanan kripto dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını kabul etti.

Adalet Bakanlığı, ABD Bölge Hakimi Edgardo Ramos’un Dilkinska’nın suçunu kabul ettiğini söyledi.

  • Resmi basın açıklamasına göre, 42 yaşındaki Bulgar vatandaşı bir kez elektronik dolandırıcılık komplosu ve bir kez de para aklama komplosu suçunu kabul etti. Her suçlama en fazla beş yıl hapis cezasına çarptırılabilir.
  • Dolandırıcılığın tarihi, “Kriptokraliçe” olarak bilinen Ruja Ignatova ve Karl Sebastian Greenwood’un, aynı adı taşıyan bir kripto para birimini tanıtan Bulgar merkezli bir şirket olan OneCoin’i kurduğu 2014 yılına kadar uzanıyor.
  • Ancak bunun çok düzeyli bir pazarlama (MLM) ağı olarak çalışan sahte bir piramit şeması olduğu ortaya çıktı.
  • OneCoin üç milyondan fazla yatırımcının ilgisini çekerek 4,3 milyar dolar satış geliri elde etti ve 2014’ün 4’üncü çeyreği ile 2016’nın 4’üncü çeyreği arasında 2,91 milyar dolar kar elde etti.
  • OneCoin’in Hukuk ve Uyumluluk Başkanı olduğu iddia edilen Dilkinska, yasal uyumu sağlamak yerine operasyonlarına aktif olarak katıldı ve sahtekarlıkla elde edilen 110 milyon dolarlık gelirin Cayman Adaları’ndaki bir kuruluşa aktarılması da dahil olmak üzere kara para aklamayı kolaylaştırdı.
  • Greenwood, Eylül ayında bu olaya karışması nedeniyle 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
  • Bu arada Ignatova, 2017 yılında New York’un Güney Bölgesi’nde OneCoin dolandırıcılığı ve kara para aklamayla ilgili suçlamalarla karşı karşıya kaldı.
  • 25 Ekim 2017’de Sofya’dan Atina’ya seyahat ettikten sonra ortadan kayboldu ve Haziran 2022’de FBI’ın En Çok Aranan 10 Listesi’ne eklendi ve tutuklanmasına yol açan bilgiler için 100.000 dolar ödül verildi.
  • Ignatova, ortadan kaybolmasından bu yana kamuoyu önünde görülmedi, ancak bazı Bulgar kaynakları onun 2018 yılında yerel bir uyuşturucu baronunun talimatıyla vahşice öldürülmüş olabileceği yönünde spekülasyonlar yaptı.
İlginizi Çekebilir: Big time coin nedir ?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...