Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

SBF Dolandırıcılık Yapmam İçin ‘Beni Yönlendirdi’: Eski Alameda CEO’su Caroline Ellison

SBF Dolandırıcılık ve kripto ticaret şirketi Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, mahkeme salonundan gelen raporlara göre, FTX kurucusunun “beni bu suçları işlemeye yönlendirdiğini” iddia ederek Sam Bankman-Fried’in duruşmasında bugün kürsüye çıktı.

Ellison, geçen hafta FTX kurucu ortağı Gary Wang’ın ardından Bankman-Fried aleyhine ifade veren ikinci isim oldu. Dolandırıcılık suçlamalarını kabul etti ve davada savcılarla işbirliği yapıyor.

Savcıların suç işleyip işlemediği sorulduğunda Ellison sadece “dolandırıcılık” yanıtını verdi. Kendisi, hem Alameda’nın hem de daha sonra FTX’in başkanı olan Bankman-Fried’ın kendisine yasa dışı faaliyetlere katılma talimatı verdiğini söyledi.

Özellikle Ellison, Alameda’nın yüksek riskli yatırımlar yapmak ve kredileri geri ödemek için FTX’ten milyarlarca dolarlık müşteri fonunu hortumladığını itiraf etti. Toplamda 14 milyar dolar olmak üzere 10 milyar dolardan fazlasının alındığını iddia etti.

Ellison, borç verenleri dolandırmak için Alameda’yı daha az riskli göstermek amacıyla bilançolarda tahrifat yaptığını söyledi. FTX Kasım 2022’de çöktüğünde fon eksikliğini Alameda’nın alacaklılara geri ödeme yapmak için para çekmesine bağladı.

Ellison, Bankman-Fried ile Jane Caddesi’nde tanıştığını ve ardından Alameda Research’te ona katıldığını ve burada “birkaç yıl” çıktıklarını belirtti.

Ellison’ın ifadesi, doğrudan Bankman-Fried’ın iddia edilen dolandırıcılığı planladığına işaret ediyor. Savcılar onun FTX’in ölümündeki merkezi rolünü kanıtlamayı hedeflerken, yeminli ifadeleri kurucu aleyhine çarpıcı kanıtlar sağlıyor.

Duruşmanın birkaç hafta daha sürmesi bekleniyor ve başka tanıkların da ifade almasıyla daha fazla açıklama yapılması bekleniyor. Bankman-Fried, tüm suçlamalardan suçlu bulunması halinde 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Suçsuz olduğunu iddia etti.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...