Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

BlackRock, Kripto Genişleme Çabalarında Bitcoin’e Öncelik Verirken, Ethereum ve Altcoinler Arka Planda Kaldı!

SEC Delays Decision on BlackRocks Bitcoin ETF Options Trading Until April 24.png

BlackRock, Kripto Genişleme Çabalarında Bitcoin’e Öncelik Verirken, Ethereum ve Altcoinler arka planda kaldı.

BlackRock’un kripto sektörü için ne planladığıyla ilgili yakın tarihli bir röportajda Digital Assets başkanı Robert Mitchnick, büyük yatırım şirketinin gerçekte kripto para birimleriyle nasıl ilgilendiğini ve finansın daha sonra nasıl görüneceğini düşündüklerini açıkladı. İnsanlar Ethereum da dahil olmak üzere altcoinler konusunda gerçekten heyecanlansa da BlackRock ana odak noktasının Bitcoin olduğunu açıkça ortaya koydu. Ethereum son zamanlarda biraz ilgi görse de Blackrock diğer varlıklara daha az odaklanıyor.

Blackrock Ethereum’a Daha Az Talep Görüyor

Reflexivity Research’ün ev sahipliği yaptığı Bitcoin Yatırımcı Günü’nde yapılan gündelik bir sohbet sırasında BlackRock’ta Dijital Varlıklar yöneticisi Robert Mitchnick, şirketin Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle nasıl ilgilendiğini ve kripto dünyası için neler gördüğünü anlattı.

Mitchnick, BlackRock müşterileri için Bitcoin’in açık ara en önemli şey olduğunu, diğer kripto para birimlerinin ise fazla ilgi görmediğini belirtti. Kriptoyla ilgilenen insanlar BlackRock’un daha geniş yelpazede kripto seçenekleri sunduğunu görmek istese de şirketin gerçekten Bitcoin’e odaklandığını belirtti.

Mitchnick, müşterilerinin Bitcoin’e kıyasla Ethereum’a “biraz” ilgi gösterdiğini belirtti. Dedi ki:

“Müşterilerimiz için Bitcoin ezici bir çoğunlukla bir numaralı önceliktir. Ve sonra biraz Ethereum ve çok az diğer her şey.”

BlackRock’un yakın gelecekte memecoin dogwifhat (WIF) için borsada işlem gören bir fon (ETF) başlatma olasılığı sorulduğunda Mitchnick bu konuya aşina olmadığını itiraf etti. Kripto dünyasında BlackRock’un geniş bir hizmet yelpazesi sunmayı planladığı yönünde yanlış bir inanış olduğuna dikkat çekti. “Aslında odak noktamız bu değil” diye açıkladı.

BlackRock, Bitcoin’in Yolunda Finans-Teknoloji Birleşmesini Bekliyor

Bitcoin’in finans dünyasındaki geleceğinden bahseden Mitchnick, klasik finans ile yenilikçi teknolojinin entegrasyonu konusunda olumlu konuştu ve şunları söyledi: “Eninde sonunda eski sistemin en iyileri ile yeni teknolojinin yeni bir sistemde birleşeceği bir yakınlaşma olmasını bekliyoruz. Finansta altyapı sistemi.”

Bu yılın başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BlackRock’un da teklifi olan birkaç spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) yeşil ışık yaktı. Onayın ardından BlackRock’un ETF’si şimdiye kadar kaydedilen en başarılı ETF çıkışlarından biri olarak ortaya çıktı.

Şirketin $IBIT olarak bilinen spot Bitcoin ETF’si, Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’ın belirttiği gibi, art arda 49 gün boyunca sürekli net girişler yaşadı; bu, diğer yalnızca 30 ETF ile karşılaştırılabilecek nadir bir başarı.

Fon, dokuz rakibini de önemli bir farkla geride bırakarak 15 milyar dolarlık varlık elde etti.

Mitchnick, varlık yöneticisinin Bitcoin ile ilgili geçmişteki çekincelerine rağmen Bitcoin ETF’si başlatma kararının ardındaki temel faktörün, müşterilerin hem boğa hem de ayı piyasalarında Bitcoin yatırım fırsatlarına yönelik sürekli talebi olduğunu açıkladı. Müşterilerin, kripto varlığına erişim sağlamanın zorlukları nedeniyle hayal kırıklığı yaşadıklarını da belirtti.

Kaynak : CoinPedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...