Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Ethereum Neden Yükseldi? ETH 2 Bin Dolara Yükseldi ! BlackRock’un Ethereum ETF Başvuru Sinyalini Vermesi

BlackRockun Potansiyel Ethereum ETF Basvurusunun Sinyalini Vermesiyle ETH 2 Bin.jpg

Ethereum Neden Yükseldi ?

Yeni bir şirket kaydı, BlackRock’un, spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusunun neredeyse kesin olduğuna dair artan güven ortamında, bir spot Ethereum (ETH) ETF başlatmaya hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

ETH’nin fiyatı gün içinde %8 artışla 2.020 dolara yükseldi.

  • Gibi gösterilen Twitter’da @SummersThings tarafından yazılan BlackRock, Perşembe günü Delaware’de “iShares Ethereum Trust” adlı bir şirketi tescil ettirdi.
  • Adı, şu anda düzenleyiciler tarafından incelenmekte olan bir spot Bitcoin ETF ürünü olan iShares Bitcoin Trust’a benziyor.
  • İkincisi, BlackRock’un Haziran ayında resmi olarak Bitcoin ETF başvurusunda bulunmasından sadece bir hafta önce Delaware’de kayıtlıydı, bu da en son Ethereum Trust başvurusunun aynı şekilde takip edilebileceği anlamına geliyor.
  • Haziran ayında yapılan başvuru, Bitcoin’in fiyatının o dönemde 30.000 dolara fırlamasına neden oldu ve bir düzineye yakın rakip varlık yöneticisine Fidelity ve Franklin Templeton da dahil olmak üzere benzer uygulamalarda ellerini denemeleri için ilham verdi.
  • Ancak BlackRock, Ethereum ETF yarışında ilk değil: şu ana kadar VanEck, Ark/ 21Shares ve Galaxy/ Invesco gibi isimler aynı ürün için başvuruda bulundu. Benzer şekilde, Grayscale şimdi 5 milyar doların üzerinde ETH bulunduran Ethereum Trust’ı bir spot ETF’ye dönüştürmeye çalışıyor.
  • Ethereum vadeli işlem ETF’leri ilk kez Ekim ayı başında ABD pazarına ulaştı, ancak işlem hacimleri zayıftı.
  • SEC bugüne kadar hiçbir spot kripto ETF’yi onaylamamış olsa da Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, spot Bitcoin ETF’nin Ocak ayı başına kadar onaylanma ihtimalinin %90 olacağını öngörüyor.
  • Balchunas, Perşembe günü BlackRock’un yeni kaydına ilişkin kamuoyuna duyurulmadan önce ETH fiyatının yükseldiğini kaydetti.
  • BTC’nin fiyatı da Perşembe günü yaklaşık 38.000 $ ile 18 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Ethereum (ETH), son zamanlarda önemli bir fiyat artışı yaşadı ve 2.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu yükselişte birkaç ana faktör etkili oldu.

İlk olarak, BlackRock’un Ethereum ETF başvurusu fiyatları olumlu bir şekilde etkiledi. BlackRock, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olarak, kripto paralara olan ilgisini artırmış gibi görünüyor. Ethereum’un BlackRock’un ETF başvurusuyla ilişkilendirilmesi, kripto paranın kurumsal yatırımcılar tarafından giderek daha fazla kabul gördüğü izlenimini yaratmış olabilir. Bu durum, Ethereum’a olan güveni artırarak fiyatlarını yukarı yönlü etkilemiş olabilir.

Diğer bir etken, genel kripto para piyasasındaki olumlu havadır. Kripto paralar genellikle birlikte hareket ederler ve Bitcoin gibi öncü kripto paraların fiyatındaki artışlar, diğer altcoinleri de olumlu bir şekilde etkileyebilir. Ethereum da bu genel yükselişten olumlu yönde etkilendi.

Ayrıca, Ethereum 2.0 güncellemesine olan ilgi de fiyat artışını destekleyen bir faktör olabilir. Ethereum 2.0, ağın ölçeklenebilirliğini artırmayı, enerji verimliliğini artırmayı ve madencilik algoritmasını değiştirmeyi amaçlayan önemli bir yükseltmedir. Topluluk, Ethereum 2.0 güncellemesinin başarılı olması durumunda Ethereum’un daha da değer kazanabileceğine inanıyor olabilir.

Sonuç olarak, Ethereum’un fiyatındaki bu yükseliş, kurumsal ilgi, genel kripto para piyasasındaki olumlu havadan etkilenme ve Ethereum 2.0 güncellemesine olan olumlu beklentiler gibi birçok faktörün birleşiminden kaynaklanmış olabilir. Ancak, kripto para piyasası volatilitesi yüksek olduğu için, yatırımcıların dikkatli olmaları ve piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmeleri önemlidir.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...