Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

SEC, Ethereum Vakfını Hedef Alıyor: SEC’in Şok Hareketi Korku ve Belirsizliğe Yol Açıyor

Gary Gensler Stumbles On Ethereum scaled.webp

SEC, Ethereum Vakfı’nı Hedef Alıyor: SEC’in Şok Hareketi Korku ve Belirsizliği Ateşledi yazısı ilk olarak Coinpedia’da çıktı Fintech Haberleri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ETH’yi ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırmak için yasal bir kampanya başlatarak Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para olan Ethereum üzerindeki incelemesini yoğunlaştırdı.

Firmalar spot Ethereum ETF’lerinin düzenleyici onayı için mücadele ederken, bu düzenleyici soruşturma kripto ekosistemi için önemli bir zorluk olacak.

Neden sonda?

Raporlara göre SEC, Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmayı amaçlayan bir soruşturmayla ilgili olarak ETH işlemleriyle ilgilenen birkaç ABD şirketine eş zamanlı olarak mahkeme celbi yayınladı.

Bu yasal soruşturma başlarsa, bunun Ethereum, ETH ETF’lerin potansiyel onayı ve daha geniş kripto pazarı için derin etkileri olabilir.

Ethereum Vakfı, GitHub deposunda Vakfın “devlet otoritesinden” sorular aldığını kabul etti. Dahası, Ethereum ekosistemi web sitesinin GitHub deposu, emir kanaryası da dahil olmak üzere bazı açıklamaları web sitesinin GitHub deposundan kaldırdı, bu da soruşturmanın son derece hassas olduğu anlamına geliyor.

“Devlet otoritesinden” gelen soruşturmanın kapsamı ve amacı açıklanmasa da, soruşturmanın yalnızca Ethereum teknolojisinin bir hisse kanıtı ağına geçtiği 2022 zaman çizelgesine dayandığını öğrendik.

Analistler ve Piyasa Tepkisi

Raporlar, İsviçre merkezli bir firma olan Ethereum Vakfı’ndan bilgi talep eden bir İsviçreli düzenleyicinin katılımını açıklayan bir avukatın, Vakfın SEC ile koordineli çalıştığını gösterdiğini ortaya çıkardı.

Ethereum’un yerel token’ı ETH’nin, ETH ETF’lerini çevreleyen düzenleyici belirsizlikle ilgili endişelerin ortasında %6’ya varan önemli bir fiyat düşüşü yaşamasıyla piyasanın bu habere tepkisi elle tutulur hale geldi. SEC’in potansiyel ETF ihraççılarıyla iletişim kurma konusundaki isteksizliği, ETH ETF’nin Mayıs ayına kadar onaylanması ihtimaline ilişkin şüpheleri artırdı.

Van Buran Capital’in genel ortağı Scott Johnson, SEC’in eylemleri hakkında yorum yaparak “SEC’in ETH konusundaki konumu nedeniyle bir süredir savunulamaz bir konumda olduğunu” öne sürdü.

SEC’in Ethereum’a yönelik yoğunlaştırılmış araştırması, daha geniş kripto pazarı için geniş kapsamlı sonuçlara sahip olabilir.

Kaynak : CoinPedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...