Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

Sam Bankman-Fried’ın cezanın ertelenmesi yönündeki teklifi reddedildi

Sam Bankman Fried 121622 2 eb8ad8ea144d42e0947d3ab84c4a99e8 e1695560047348.jpeg

 

ABD Bölge Hakimi Lewis Kaplan, mahkemenin erteleme talebini reddetti Sam Bankman- FTX’in eski CEO’su. Bankman-Fried’ın ceza duruşmasını geciktirmeyi amaçlayan talep, Cohen & Gresser’den avukatı Mark Cohen tarafından sunuldu. Bu karar, Bankman-Fried’ın cezasına ilişkin mevcut takvimi koruyor ve bunun yüksek profilli davada önemli etkileri var.

Yargıç Kaplan, Bankman-Fried Ceza Planını Onayladı

Sam Bankman-Fried’ın hukuk ekibi ceza duruşmasının dört ila altı hafta ertelenmesini istedi. başlangıçta planlanmış Savunma, 21 Aralık’ta yapılması planlanan sunum röportajına yeterince hazırlanmak için ek sürenin gerekli olduğunu savundu.

Ayrıca savunma, Bankman-Fried’in Bahamalar’dan iadesine yol açan orijinal iddianamede yer almayan, kesilen suçlamalarla ilgili olası ikinci bir duruşma da dahil olmak üzere devam eden gelişmelerin altını çizdi. Bu suçlamalar takip edilirse ayrı bir hazır bulunma soruşturması raporu ve ceza duruşmasıyla sonuçlanabilir.

Mark Cohen, adalet ve verimlilik açısından ilgili tüm davranışların ele alınacağı kapsamlı bir ceza duruşmasının gerekliliğini vurguladı. Ancak hükümet, savunmanın ertelemeye izin verilmesi talebine henüz yanıt vermedi.

Yargıç Kaplan’ın kararı erteleme talebinin reddedilmesi mahkemenin belirlenen yasal takvimi sürdürme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Kaplan, kararında, savunmanın ilk ceza tarihine itiraz etmediğine dikkat çekti ve Bankman-Fried’e ceza sunumlarını yapmak için zaten ek süre verildiğini kaydetti.

Reddetme, Bankman-Fried’ın sunum görüşmesinin planlandığı gibi ilerleyeceği ve Mart 2024’teki ceza duruşmasının yolunda gideceği anlamına geliyor. Ancak Kaplan, hükümetin kesilen suçlamalarla ilgili bir duruşmaya devam etmeye karar vermesi durumunda olası yeni bir erteleme talebi için kapıyı açık bıraktı.

Bankman-Fried, yedi suçlamadan suçlu bulunduElektronik dolandırıcılık, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama komplosu da dahil olmak üzere, yargılama boyunca masumiyetini korudu. Yargıç Kaplan’ın kararı, eski FTX CEO’su ve onun kripto para dünyasında gözden düşmesiyle ilgili karmaşık hukuki anlatıya yeni bir katman daha ekliyor.

Bankman-Fried’ın Hukuk Savaşında Önümüzdeki Yol

Hukuki efsane devam ederken odak noktası adli takvimdeki yaklaşan tarihlere kaydı. Savunma ekibi, kesilen suçlamalarla ilgili olası ikinci duruşmaya ilişkin belirsizlikler nedeniyle sunum görüşmesine hazırlanma zorluğuyla karşı karşıya. Bu gelişmeler çok önemlidir ve nihai ceza kararını önemli ölçüde etkileyebilir.

Hükümetin ek suçlamalar için dava açılması konusundaki tutumu hâlâ hayati önem taşıyor. İlerlemeye karar vermeleri halinde bu, mevcut programın yeniden değerlendirilmesine ve Bankman-Fried’ın hukuk ekibinin yeni bir erteleme talebine yol açabilir. Bu senaryo, zaten karmaşık olan bir hukuki davayı daha da karmaşık hale getirecektir.

Ayrıca Okuyun: Gains Network (GNS) Nedir? GNS Coin Yorum, Geleceği, Projeleri

Sam Bankman-Fried’ın Ceza Erteleme Teklifi Reddedildi yazısı ilk olarak CoinGape‘te göründü.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...