Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

Ripple (XRP) Yükseliyor mu? Dolaşımdaki Arz Artışına Rağmen Fiyat Artmaya Devam Ediyor

xrp bull cb2.jpg

 

  • Ripple Labs’tan XRP Yayını: Kasım ayında Ripple Labs, 2017’den bu yana standart uygulamalarını izleyerek 1 milyar XRP token’ı piyasaya sürdü ve bu, 100 milyar toplam arzın yaklaşık %1’ini oluşturdu.
  • Tedarik Stratejisi ve Dolaşım: Ripple, piyasayı istikrara kavuşturmak için yeniden kilitleme stratejilerini kullanarak arzın tamamını Nisan 2027’ye kadar serbest bırakmayı planlayarak XRP’nin dolaşımdaki arzını aylık olarak artırıyor.
  • XRP’nin Piyasa Direnci: Artan arza rağmen, değeri artırmak için arzı azaltan diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple’ın finans alanındaki ortaklıkları ve SEC ile olan hukuki mücadelesi nedeniyle XRP’ye olan talep güçlü kalıyor.

Ripple Labs, Kasım ayının başında Ripple ekosistemine 1 milyar XRP piyasaya sürdü. Bu, blockchain istihbarat firması Whale Alert’in bir raporuna göre.

Kasım’da 1 Milyar XRP Daha Piyasaya Sürüldü

Bir milyar XRP tokeninin aylık kilidinin açılması, nihai toplam arzın kabaca %1’ine tekabül ediyor. Whale Alert verilerine göre şirket, emanet akıllı sözleşmesinden tokenları üç dilim halinde piyasaya sürdü.

İlk dilimde 300 milyon tokenin kilidi açıldı. İkincisi ise bundan kısa bir süre sonra 200 milyon çıkardı. Ardından, 500 milyonluk son sürüm, Ripple’ın aydaki arz artışını tamamladı.

Bu, 2017’den beri piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri için standart yeni ihraç prosedürü oldu. Kasım ayında, şimdiye kadar ihraç edilecek XRP’nin yarısından biraz fazlası şu anda dolaşımda.

Ripple’da Yarılanma Var mı?

Bitcoin fiyatı, diğer şeylerin yanı sıra muhtemelen Nisan ayında yapılacak arz kesintisi nedeniyle yükseliyor. Yeni Bitcoin’ler yaklaşık olarak her on dakikada bir, her dört yılda bir yarı yarıya azalan sabit bir miktarda çıkarılıyor.

Ripple’ın “halving” etkinliği var mı? Kısacası hayır.

Ripple Labs, 2017 yılından bu yana dolaşımdaki XRP arzını her ay artırıyor. XRP defterinin, kurulduğu 2012 yılından bu yana toplam 100 milyar tokenlik arz sınırı bulunuyor.

Her şey planlandığı gibi giderse arzın tamamı Nisan 2027’den sonra dolaşımda olacak. Investing.com’un Ekim ayı sonunda bildirdiği üzere:

“Kripto para piyasasındaki son gelişmede Ripple, son emanet tarihini Nisan 2027’ye kadar uzattı. Şirketin orijinal planı 55 ay boyunca her ay bir milyar XRP piyasaya sürmekti.”

Genellikle şirket, yeni arzın büyük bir bölümünü hızlı bir şekilde yeniden kilitler ve bunu bir sonraki aya devreder. Bunun amacı dolaşımı kademeli olarak artırmak ve arz şoklarının fiyat üzerinde aşırı bir etki yaratmasını önlemektir. Ripple daha sonra genellikle kalan tokenleri kripto para birimi borsalarına taşır.

Talebin Desteklediği Ripple Fiyatı

Binance gibi diğer blockchain şirketleri, kripto para birimlerine değer katmak için tokenleri yakıyor ve arzı azaltıyor. Dolayısıyla, arz arttığında bile fiyatın bu kadar çok desteğe sahip olması XPR tokenlarına olan talebin harikası.

Ripple’ın geleneksel finans şirketleriyle olan kapsamlı iş ortaklıkları muhtemelen piyasanın XRP’ye olan sevgisinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Buna ek olarak, Ripple Labs’in şu ana kadar mahkemede SEC’e karşı verdiği çok başarılı mücadele, XRP’nin medyada yer almasını sağladı ve birinci sınıf kripto para biriminin profilini ve fiyatını yükseltti.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...