Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin Fiyat Yükselişinin Ortasında Devasa Ripple (XRP) Transferleri

Ripple XRP
Ripple XRP

 

  • Ripple XRP Yakın zamanda toplamda yaklaşık 500 milyon XRP tutarında iki önemli XRP işlemi gerçekleştirildi; biri 213 milyon dolar, diğeri 13 milyon dolar değerindeydi. İkinci işlem Ripple Labs’e atfedildi ve Bitstamp borsasına gönderildi.
  • Ripple’ın Bitstamp ve Bitso borsalarıyla olan stratejik ittifakları, XRP tokenlarının hareketini içeriyordu; daha önce Ekim ayı başında bu borsalara yaklaşık 100 milyon XRP aktarılmıştı.
  • Bu büyük XRP işlemleri, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı yasal zaferlerle örtüşüyor ve bu da XRP için iyimserliğin ve fiyat tahminlerinin artmasına yol açıyor. Nisan 2024 için planlanan yaklaşan mahkeme savaşının kripto para piyasası ve ABD düzenlemeleri üzerinde önemli etkileri olabilir.

 

13 Milyon Dolarlık İşlemin Arkasında Ripple Labs

Whale Alert’e göre iki balina son 24 saatte yaklaşık 500 milyon XRP taşıdı. İlk cüzdan, yaklaşık 213 dolar değerinde 412.334.412 XRP tokenini taşırken, ikinci cüzdan 26.500.000 XRP’yi, yani 13 milyon doları taşıdı.

XRP transferleri ardı ardına gerçekleşti ve 26 milyon XRP’den ikincisinin Ripple Labs tarafından yapıldığı ve kripto para borsası Bitstamp’a gönderildiği bildirildi. Ripple, Meksikalı bir kripto borsası olan Bitstamp ve Bitso’ya sıklıkla büyük XRP partileri gönderdiği için bu alışılmadık bir durum değil. Bu işlemler genellikle 20 ila 30 milyon XRP tutarındadır.

Dahası, bu tokenler muhtemelen Ripple Lab’in Bitstamp ve Bitso ile olan stratejik ittifaklarının bir parçası olarak taşındı. Ekim ayı başlarında iki borsaya yaklaşık 100 milyon XRP aktarıldı.

Balinalar Ripple’ın Yasal Zaferlerinin Ardından Hareket Ediyor

Ripple, son üç aydır baş düşmanı SEC’e karşı çeşitli mahkeme zaferleri elde etti. Temmuz ayında, Yargıç Torres’in XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını söylemesinin ardından XRP önemli ölçüde arttı ve Ripple’a ilk zaferini kazandırdı.

Ripple, SEC’e karşı sürekli olarak daha fazla zafer elde ederken balinalar düzinelerce, hatta yüz milyonlarca tokeni taşıdı. Geçtiğimiz hafta Whale Alert, 400 milyon XRP tokeninin anonim bir adresten diğerine taşındığını bildirdi.

Ripple’ın son zaferleri birçok analistin fiyat tahminlerini tartması için kapıyı açtı; hatta bazıları token başına 240 dolar tahmin edecek kadar ileri gidiyor. Konuyla ilgili son videomuzda XRP fiyat tahminlerinden bazılarını kontrol edebilirsiniz:

Ripple ve SEC’in mahkemede mücadele etmesine yalnızca altı ay kaldı; Denemenin 23 Nisan 2024’te yapılması planlanıyor ve sonucunun, ABD’deki kripto para piyasası ve düzenleyici ortam üzerinde önemli etkileri olabilir.

Genel olarak Ekim ayı, yüz milyonlarca kripto para biriminin çeşitli borsalara ve bilinmeyen cüzdanlara taşınması nedeniyle kripto balinaları için yoğun bir ay oldu. BTC, ETH, SHIB ve XRP gibi kripto para birimleri de dahil olmak üzere en iyi kripto para birimlerinin bazılarında yaklaşık 511 milyon dolar transfer edildi.

Bu arada, tüm bunların Bitcoin fiyatının 2022’nin başlarından bu yana görülmemiş seviyelere yükselmesiyle gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...