Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Alt Coin

Pyth Network Nedir? PYTH Coin Yorum ve Geleceği (GÜNCEL) 2023

Pyth Network Nedir PYTH Coin Yorum ve Geleceği
Pyth Network Nedir? PYTH Coin Yorum ve Geleceği (

Pyth Network (PYTH) Nedir?

Pyth Network nedir, Solana ağı üzerinde çalışan bir oracle çözümüdür. Oracle çözümleri, akıllı sözleşmelerin blockchain dışındaki verilere erişmesini sağlayan aracılardır. Pyth Network, finansal piyasa verilerini merkeziyetsiz uygulamalara (DApps) entegre etmek için yüksek doğruluklu ve hızlı bir oracle çözümü sunmayı amaçlamaktadır.

Pyth Network’ün Farkı Nedir?

Pyth Network nedir, diğer oracle çözümlerinden farklı olarak, veri sağlayıcılarının profesyonel traderlar ve borsalar gibi finansal piyasa verilerine sahip olan kurumlar olduğu bir model benimsemiştir. Bu sayede Pyth Network, hem veri kalitesini hem de veri güvenilirliğini artırmayı hedeflemektedir. Ayrıca Pyth Network, veri sağlayıcılarının her slottaki fiyatları sürekli olarak her ms’de bir günde 200.000’den fazla güncellemelerini sağlayan Solana’nın ölçeklenebilirliğinden de yararlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ordi Coin Nedir?

Pyth Network’ün Avantajları Nelerdir?

Pyth Network’ün avantajları şunlardır:

– Yüksek doğruluklu finansal piyasa verileri: Pyth Network, gerçek dünya ve kripto ile ilgili piyasa verilerini saliselik hızlarda akıllı sözleşmelere ulaştırır. Bu veriler, dünyanın en büyük traderlarından ve borsalarından gelmektedir.
– Merkeziyetsiz ve güvenilir oracle çözümü: Pyth Network, tek bir veri kaynağına bağlı olmayan, birden çok veri sağlayıcısının katkıda bulunduğu merkeziyetsiz bir oracle çözümüdür. Ayrıca Pyth Network, veri sağlayıcılarının kötü niyetli davranmamasını veya piyasayı desteklemek için ekstra çaba göstermesini sağlayacak network mekanizmalarına sahiptir.
– Solana ile uyumlu ve genişleyebilir oracle çözümü: Pyth Network, Solana’nın yüksek performanslı ve düşük maliyetli blockchain altyapısını kullanarak ölçeklenebilir bir oracle çözümü sunar. Ayrıca Wormhole aracılığıyla Ethereum ve Terra gibi diğer blockchain platformlarına da bağlanabilir.

Pyth Network’ün Geleceği Nasıl?

Pyth Network, 2021 yılının son çeyreğinde ana ağ geçişini tamamlamıştır. Şu anda 30’dan fazla veri sağlayıcısı ve 20’den fazla DApp ile işbirliği yapmaktadır. Pyth Network, gelecekte daha fazla veri sağlayıcısı ve DApp ile ortaklık kurmayı, daha fazla blockchain platformuna entegre olmayı ve daha fazla finansal piyasa verisini merkeziyetsiz uygulamalara sunmayı planlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: SKALE Coin Nedir ? SKL coin yorum 

Pyth Network (PYTH) Yorum

Genel olarak, mevcut boğa trendi devam ederse, Pyth Network (PYTH) önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde büyümesini sürdürecektir. Pyth Network Coin uzun vadeli yatırım için harika bir dijital varlık ve gelecekte büyük başarılar elde etme potansiyeline sahiptir. Ancak, Pyth Network (PYTH) fiyatını etkileyebilecek çeşitli faktörler bulunmaktadır. Bunlar arasında piyasa duyarlılığı, siyasi ve ekonomik olaylar, teknolojik ilerlemeler, halkın kabulü ve genel olarak küresel trendler bulunmaktadır.

Umuyoruz ki bu makale size yardımcı olmuştur ve Pyth Network (PYTH) gelecekteki fiyatı hakkında değerli içgörüler sunmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...