Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

Frax Finance, Alan Adı Ele Geçirme Olayını Bildirdi

Frax Finance Alan Adi Ele Gecirme Olayini Bildirdi.jpg

Tanınmış bir merkezi olmayan zincirler arası protokol olan Frax Finance, kullanıcılarını bir sonraki duyuruya kadar frax.finance ve frax.com alan adlarını kullanmamaları konusunda uyardı.

Şirketin kurucusu Sam Kazemian, normal faaliyetlere devam etmeden önce alan adı sorununun çözülmesini vurgulayarak dikkatli olunmasını tavsiye etti.

Frax Finance Alan Adının Ele Geçirilmesiyle Karşı Karşıya

Olay Çarşamba günü erken saatlerde Frax Finance’in alan adının ele geçirilmesiyle meydana geldi. Web sitesi şu anda doğru ad sunucusunu işaret ediyor ve orijinal Frax kullanıcı arayüzünü yüklüyor olsa da, ihlalin kesin niteliği belirsizliğini koruyor.

Frax’ın kurucusu Sam Kazemian, “Mevcut ad sunucusu bize ait ve gerçek Frax kullanıcı arayüzüdür” diye açıkladı. “Ancak, alan adı kayıt kuruluşu name.com’dan orijinal sorunun temel nedeni hakkında herhangi bir bilgi almadığımız için, sorun tamamen çözülene kadar frax.finance’ı kullanmanın güvenli olduğundan %100 emin olamayız. ”

Neyse ki son Frax olayında kullanıcı fonlarının çalındığına dair herhangi bir rapor alınmadı. Kazemian ve ekibi yaşananlar karşısında şaşkınlığa uğradı ve e-posta veya şifre güvenliğinde herhangi bir tehlike tespit etmedi.

Kazemian, “Bizim açımızdan herhangi bir hata yapmış gibi görünmüyor” dedi. “Hesabımızın güvende olduğuna ve sorunun tamamen çözüldüğüne dair onay alana kadar frax.finance alan adını kullanmanın güvenli olduğunu güvenle iddia edemeyiz.”

Bir güncellemede Frax Finance, Name.com’un kendileriyle iletişime geçtiğini ve onlara frax.finance ve frax.com alan adlarının doğru ad sunucularına ve ayarlarına yönlendirildiğine dair güvence verdiğini belirtti.

Kripto Alanında Artan DNS Ele Geçirme Tehdidi

Kullanıcıların, kullanıcı kimlik bilgilerini toplamak için orijinal siteleri yakından taklit eden kötü amaçlı sitelere yönlendirilmesi anlamına gelen DNS ele geçirme, kripto alanında giderek artan bir endişe kaynağıdır.

6 Ekim’de web3 topluluk platformu Galxe, Dynadot hesabı aracılığıyla web sitesini kesintiye uğratan bir DNS saldırısıyla karşılaştı. Galxe, önlem olarak kullanıcılara sorun çözülene kadar cüzdanlarını bağlamamalarını, işlem yapmamalarını veya cüzdanlarının bağlantısını kesmemelerini tavsiye etti.

20 Eylül’deki başka bir olayda da Balancer ön ucunun bir DNS saldırısında hedef alındığı ve bunun sonucunda protokolden 238.125 doların üzerinde paranın çalındığı görüldü. Saldırgan, parayı ‘Angel Drainer’ ile ilişkili bir adrese gönderdi. Bu saldırı, kullanıcıların kötü niyetli bir sözleşmeyi onaylamasına ve cüzdan içeriklerini bilmeden riske atmasına neden oldu.

2022’de merkezi olmayan finans (DeFi) projesi Convex Finance, orijinal URL’lerinin ele geçirilmesi ve kullanıcıları kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmesi nedeniyle benzer bir durumla karşı karşıya kaldı.

2019 yılında Sam Kazemian, Travis Moore ve Jason Huan tarafından kurulan Frax Finance, merkezi olmayan bir protokoldür. Eskiden Decentral Bank olarak bilinen misyonu, fraksiyonel algoritmik bir stablecoin olan FRAX aracılığıyla istikrar ve merkeziyetsizlik sağlamaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...