Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Jamie Dimon’un Bitcoin Eleştirisi: Suçluların Tek Tercihi Bitcoin

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Çarşamba günü Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine saldırarak bunların yalnızca suçlular için yararlı olduğunu ve yasaklanabileceğini öne sürdü. Dimon, Çarşamba günü Capitol Hill’de yaptığı konuşmada kripto endüstrisi hakkında “Hükümetin yerinde olsaydım onu ​​kapatırdım” dedi.

Jamie Dimona Gore Sadece Suclular Bitcoini Gercek anlamda Kullanabilir.jpeg

 

Bitcoin, Bankalar ve Suç

Dimon, Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi önünde Wall Street firmalarının yıllık denetimiyle ilgili bir duruşmada ifade veren en büyük sekiz ABD bankasının birkaç CEO’su arasında yer aldı.

Onun yorumları, kripto paranın neden “teröristler, uyuşturucu kaçakçıları ve haydut uluslar için bu kadar çekici bir finansal araç” haline geldiğini soran, kongrede kripto şüpheciliğiyle tanınan senatör Elizabeth Warren’ın (D-MA) sorularına yanıt olarak geldi.

Dimon, “Kripto paraya, Bitcoin’e vb. her zaman derinden karşı oldum” diye yanıtladı. “Bunun tek gerçek kullanım durumu suçlular, uyuşturucu kaçakçıları, kara para aklamanın önlenmesi, vergiden kaçınma ve bu bir kullanım örneğidir.”

CEO, kripto paranın “biraz anonim olması”, anlık işlemler sunması ve doğası gereği kara para aklamanın önlenmesine (AML) tabi olan, hükümet tarafından düzenlenen bankacılık kurumlarının tüm kısıtlamalarını aşması nedeniyle bu amaçlar için kullanışlı olduğunu savundu. -müşteriniz (KYC) ve yaptırım yasaları.

Senatör Warren, Kongre’nin mevcut bankacılık kurallarını kripto şirketlerine yönelik kara para aklamayı önleme kurallarına uygulanacak şekilde güncellemesi yönünde bir talepte bulundu ve diğer birçok bankacılık CEO’su da bunu kabul etti. Bu, Warren ile yöneticiler arasında ender görülen bir dayanışma noktasına işaret ediyordu; ilki tarihsel olarak bankacılık sektörünü sert bir şekilde eleştiren biri olarak biliniyordu.

Dimon’un Kriptoya Karşı Hoşnutsuzluğu

Ancak Dimon’un kriptoya karşı çıkması yeni bir şey değil. Geçtiğimiz iki yıl boyunca bankacılık CEO’su, yatırımcılara “Bitcoin’den uzak durmalarını” söyleyerek, Bitcoin’in “gerçek bir değeri olmadığını” ve “merkezi olmayan bir saadet zinciri” olduğunu iddia etti.

Bu yılın başlarında Dimon, Bitcoin’in alamet-i farikası olan 21 milyonluk arz sınırının gerçekte gerçek olduğuna inanmadığını söylemişti.

“21 milyonda duracağını nereden biliyorsun?” Ocak ayındaki bir röportaj sırasında CNBC’ye sordu. “Belki 21 milyona ulaşacak ve Satoshi’nin resmi çıkıp hepinize gülecek.”

Onun muhalefetine rağmen, JPMorgan analistleri kripto endüstrisinin görünümü hakkında düzenli olarak raporlar yayınlıyor.

Mayıs ayında bankadan gelen bir araştırma notu, bir yatırım aracı olarak altına benzemeye başlaması halinde BTC’nin bu yıl 45.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyordu.

Altın bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ons başına 2.140 dolara yükselirken Bitcoin bu hafta 44.000 dolara yükseldi.

İlginizi Çekebilir: PAID Coin Nedir?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...