Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Gemini CTO’su Görevden Ayrıldı

Gemini CTOsu Gorevden Ayrildi
Gemini CTOsu Gorevden Ayrildi

 

Geçtiğimiz yıl boyunca, büyük kripto platformları üst düzey üyelerini ya diğer firmalara ya da tamamen başka pazarlara kaptırdı.

Kraken, Coinbase, Binance ve hatta FTX, çökmeden önce yöneticilerin geçtiğimiz yıl şu ya da bu nedenle ayrıldığını gördü.

Ancak bu, Gemini’nin ikinci üst düzey ayrılışı; Gemini’nin eski COO’su Noah Perlman, bu yılın başlarında Binance’e gitti ve şu anda borsanın Küresel Uyum Direktörü olarak görev yapıyor.

Ofis Kültürünü Yenileme Girişimleri

Eski Teknolojiden Sorumlu Başkan Pravjit Tiwana, şirkete Ocak 2022’de katıldı ve aynı zamanda Gemini’nin APAC bölgesi CEO’su olarak görev yaptı ve Gemini’nin Hindistan’daki operasyonlarını sıfırdan inşa etmekten sorumluydu. CTO olarak Gemini’nin ürün tasarımını ve mühendisliğini denetledi ve iddiaya göre dahili prosedürleri, düzenlemeleri ve iş akışlarını güncellemek için çaba gösterdi.

İkinci çaba, Gemini’ye katılmadan önce altı yıl boyunca yürüttüğü Amazon Web Hizmetleri’ndeki genel müdür olarak önceki görevinden kaynaklandı.

İsmi açıklanmayan birkaç eski işçiye göre, bu durum bazı çalışanların işten ayrılmasıyla sonuçlandı. Bahsedilen işverenlerin kendi rızasıyla mı ayrıldıkları yoksa ihraç mı edildikleri ve pozisyonlarının Gemini’nin bu yılın başlarındaki işten çıkarma çılgınlığı sırasında boşaltılıp boşaltılmadığı belli değil.

Ayrılış Nedenleri Belirsiz

Tiwana’nın ayrılışı, anonim kaynaklar olarak kalmayı tercih eden “konuya aşina” iki kişi tarafından Bloomberg’e sızdırıldı. Bloomberg o zamandan beri hem Tiwana hem de Gemini’nin halkla ilişkiler çalışanlarına ulaştı.

Konuyla ilgili daha fazla yorum yapılması yönündeki taleplere de yanıt verilmedi. Şimdilik, Tiwana’nın istifasının mı istendiği, yoksa sadece daha yeşil alanlara mı yöneldiği herkesin tahmini.

Gemini şu anda, büyük ölçüde Gemini ile Kazanma programında ortaklık yapan DCG yan kuruluşu Genesis’in çöküşü nedeniyle Dijital Para Grubu ile bir savaşta kilitlendi. Genesis iflas ettiğinden beri hem onlar hem de Gemini SEC’in açtığı bir davayla mücadele ediyorlardı; bu dava Tyler Winklevoss’un açtığı bir davaydı. benzetildi üretilmiş bir park cezasına.

“Devam eden bu görüşmelere rağmen SEC, davayı bize bildirmeden önce basına duyurmayı tercih etti. Süper topal. Bu üretilmiş park cezasına karşı kendimizi savunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve bunun dikkatimizi yaptığımız önemli kurtarma çalışmasından alıkoymamasını sağlayacağız.”

DCG ve Gemini, Winklevoss Twins ve DCG CEO’su Barry Silbert’in sık sık halkla ilişkiler tartışması maçlarına katılmasıyla kendi aralarında bir hukuk savaşına da kilitlenmiş durumdalar.

İlginizi Çekebilir: Memecoin nedir ?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...