Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

Dip Satın Alma Zamanı: En İyi Kripto Analisti, Altcoinlerin Harekete Geçtiğini Söyledi

altcoins 2.webp

Dip Satın Alma Zamanı postu, En İyi Kripto Analistinin, Hareket Halindeki Altcoinlerin Coinpedia’da İlk Göründüğünü Söyledi Fintech Haberleri

Kripto para piyasaları, Bitcoin’in son zamanlardaki en yüksek seviyesinin ardından fiyatlarında kayda değer bir düşüş gördü. Altcoinler de keskin düşüşler yaşadı; bazıları %30 ile %40 arasında düşüş yaşadı. Bitcoin geçen hafta %12,36’lık bir düşüş yaşadı ve şu anda 74.000 $ civarındaki en yüksek seviyeden 62.980 $ civarında işlem görüyor.

Bu değişkenliğin ortasında, önde gelen kripto analistlerinden CryptoAmsterdam, yatırımcıların bu zorlu piyasa koşullarından nasıl kâr elde edebilecekleri konusunda bilgiler sunuyor.

“Boğa baskınları” olarak bilinen bu gerilemelerin yatırımcılara pazara girmeleri için benzersiz fırsatlar sunabileceğini savunuyor.

Bitcoin ve Altcoin Dinamikleri

CryptoAmsterdam, analizinde boğa piyasası sırasında Bitcoin ve altcoinler arasındaki dinamikleri araştırıyor. Bitcoin, boğa koşusunun ilk aşamalarında piyasaya liderlik etme eğilimindeyken, altcoinler daha sonra yetişen Bitcoin’den daha iyi performans gösterme eğiliminde.

Analistler, aralığın düşük seviyelere geri getirilmesi, aralığın 0,25’in üzerinde kırılması ve orta noktadaki kısa vadeli direncin belirlenmesi gibi temel göstergeleri belirleyerek altcoin’lerin, altcoin’leri yükseliş bölgesine itecek parabolik bir hareket yaptığını görüyorlar.

Yatırım Yaklaşımı

Daha ileri analiz şunları sunar: iki olası senaryo Piyasadaki gelişmelerin yatırımcılara stratejik rehberlik sağlaması. Bir senaryoda, Bitcoin aralığın tepesinde veya yakınında destek bulabilirken, altcoinler grafikte görülebileceği gibi bunun dışında 0,25 ve 0,5 aralığı seviyelerinde sıçrayabilir.

Öte yandan, Bitcoin 0,75 aralığına daha da düşebilir, bu da altcoin fiyatlarında daha fazla düşüşe neden olabilir ve olası bir piyasa toparlanmasından önce son bir satın alma fırsatı sağlayabilir.

Temel Çıkarımlar

Bu arada analistler, yatırımcılara piyasa düşüşleri sırasında en sevdikleri altcoinleri ölçeklendirmek için kademeli bir yaklaşım benimsemelerini de tavsiye ediyor.

Piyasayı en dipte yakalamaya çalışmak yerine uzun vadeli riske odaklanmanın önemini vurguluyor. Ayrıca fiyatlar düştüğünde spot ticaret ve yayılma yatırımlarının kullanılmasını tavsiye ediyor.


Kaynak : CoinPedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...