Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Yeni Çalışma Amerikalıların Kripto Endüstrisine İlişkin Duygularını Ortaya Çıkarıyor

Yeni Calisma Amerikalilarin Kripto Endustrisine Iliskin Duygularini Ortaya Cikariyor.jpg

Coinbase tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırmada, genç Amerikan nüfusu arasında bir paradigma değişimi ortaya çıktı. Genç Amerikalıların yüzde 38’i etkileyici bir şekilde kripto ve blockchain teknolojisinin geleneksel finans sektöründe yaygın olarak bulunmayan önemli ekonomik fırsatlar sağlayabileceğine inanıyor.

İlginç bir şekilde bu durum, yaklaşık %26’sının blockchain teknolojisinin potansiyeli konusunda aynı inancı paylaştığı eski nesillerle tam bir tezat oluşturuyor.

Genç Nesillerin Dijital Varlıklara Cazibesi

Kripto para birimlerine yönelme, geleneksel sistemle ilgili hayal kırıklığından daha fazlasına dayanıyor. Gençler, yaşam tarzlarına ve finansal ihtiyaçlarına uygun yeni ekonomik fırsatlar aramaya yönelik proaktif bir çaba gösteriyor.

Araştırmaya göre genç nesiller mevcut finansal sistemden oldukça rahatsız. Coinbase’in raporuna göre, Z kuşağının (18-25) yalnızca %9’u ve Y kuşağının (26-40) %19’u hala Amerikan Rüyasının geleneksel yöntemlerle gerçekleştirilebileceğine inanıyor.

Bu demografik grupların yalnızca %7’si mevcut finansal sistemin ihtiyaçlarını iyi karşıladığını düşünüyor. Araştırma döneminde yanıt verenlerin %52’sinden fazlası sistemi seyrek kullandıklarını bildirdi; %20’den azı ABD mali sisteminin diğer ülkelerdekilerden üstün olduğunu düşünüyor.

Dahası, genç bireylerin yaklaşık %31’i kripto para birimine sahipken, yaşlı nesillerde bu oran %12’dir. Gençlerin %16’sı dijital varlıkların uluslararası mevcudiyetinin kripto için ilgi çekici bir özellik olduğunu belirtiyor.

İlginçtir ki rapor aynı zamanda Y kuşağının ve Z kuşağı yetişkinlerin çoğunun internet tabanlı uygulamalar kullanarak büyüdüğünden, finans kurumlarının modern teknolojiye uyum sağlamasını beklediklerini de belirtiyor.

Bu beklentiler nedeniyle genç kuşakların çoğu sistemi politik, pahalı, modası geçmiş ve yenilikçi ya da hızlı olmayan olarak nitelendiriyor. Y kuşağının ve 18-40 yaşlarındaki Z kuşağının yaklaşık %30’u sistemin maliyetli olduğunu düşünürken, yaklaşık %19’u kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor.

Genç Nesiller Gelecek Seçimleri Etkileyecek

Ankete katılanlara gelecek yılki seçim sorusu soruldu ve Coinbase’e göre gençlerin %51’i yaklaşan 2024 seçimlerinde kripto dostu adayları destekleme olasılığının sinyalini verdi.

Oy veren nüfusun %40’ını temsil eden Y Kuşağı ve Kuşak yetişkinlerinin sayısı. Dahası, 2028 yılına gelindiğinde Y kuşağı ve Z kuşağı muhtemelen Amerikalı seçmenlerin çoğunluğunu temsil edecek.

Genç neslin yaklaşık %39’u “politikacıların ve politika yapıcıların gelecek nesillere yardımcı olmak için kripto para birimi ve blockchain gibi teknolojileri desteklemesi gerektiğine inanırken, yaşlı Amerikalılarda bu oran %28’dir.”

Bu rapor Coinbase’in kripto üzerine devam eden araştırmasının bir parçasıdır. Önceki rapor, Fortune 100 şirketlerinin %50’sinden fazlasının rekabetçi kalabilmek için blockchain teknolojisine baktığını belirtmişti. Coinbase tarafından yapılan başka bir ankette seçmenlerin yaklaşık %55’inin web3’ü destekleyen bir adayı tercih edeceği ortaya çıktı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...