Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Trezor Cüzdanı Solana (SOL) ve SPL Tokenlarını Entegre Ediyor

Criptomoeda Solana altcoin Twitter.jpg

Önde gelen bir Web3.0 donanım cüzdanı olan Trezor Wallet, Solana’yı (SOL) ve platformunda Solana Program Kütüphanesi (SPL) kullanılarak tasarlanan tokenları desteklediğini duyurdu.

Stratejik SOL ve SPL Token Entegrasyonu

SOL, Solana blok zincirinin yerel tokenidir; SPL ise Ethereum’un ERC-20 token standardına benzer şekilde ekosistem için tasarlanmış token standardıdır. Trezor’un X uygulamasında yaptığı duyuruya göre, yeni gelişmeye dayanarak Trezor Cüzdan Model T ve Safe 3 artık SOL’un yanı sıra tüm SPL tokenlerini de destekliyor.

Bu Trezor Cüzdanları toplu olarak 8.000’e kadar parayı destekliyor ve aynı zamanda kullanıcılar için dijital varlıkların satışını ve transferini de kolaylaştırıyor. Ayrıca yaklaşık 79 dolar değerindeki Safe 3’te ek güvenlik katmanı sağlayan özel bir çip bulunuyor. Model T ise 179 dolara mal oluyor ve dokunmatik ekran arayüzüne sahip.

Bu tokenleri entegre etme kararı, Solana’nın piyasa değerinde son zamanlarda yaşanan bir artışın ortasında geldi. Popüler altcoin, son 24 saat içinde piyasa değerinde neredeyse %15 artış kaydetti. Mevcut piyasa görünümüne göre SOL, yılın en yüksek seviyesine işaret eden 83,28 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bu son fiyat artışı, Solana’yı piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi haline getirdi.

SOL fiyat artışı, kripto paranın XRP’yi geçmesine yardımcı olan bir dönüşe katkıda bulundu aynı zamanda 24 saatlik DEX hacminde Ethereum’a (ETH) liderlik ederek bir dönüm noktasına ulaştı. Bu arada Solana’nın son fiyat artışının memecoin’in artan popülaritesinin bir fonksiyonu olduğu algılanıyor. BONKTrezor Wallet tarafından da desteklenecek.

Trezor Cüzdan Büyüme Fırsatını Yakalıyor

Solana’yı ve ilgili tokenleri ekleme kararı, Trezor’un, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ortamında Ledger‘ın istismarına tanık olan yakın zamanda yaşanan talihsiz bir olaydan yararlanmaya yönelik bir stratejisi olabilir.

Ledger’in ConnectKit’i halının çekilmesine maruz kaldı Web3 güvenlik firması Blockaid’e göre yaklaşık bir hafta önce bu durum 1.1.4’ün üzerindeki sürümleri etkiledi. Güvenlik ihlali sırasında yaklaşık 150.000 doların kaybolduğu bildirildi ve bu rakam şu anda 600.000 doların üzerine çıktı.

Protokol, etkilenen tüm cüzdanlara tazminat ödeme sözü verdi ancak Ledger kullanıcıları muhtemelen diğer platformları keşfetmeyi, saldırıya uğrayan cüzdanların güvenliğine olan inanç kaybı olarak değerlendirebilir. Trezor, Ledger kullanıcılarının çapraz halıyı seçmesi durumunda en çok tercih edilenlerden biri olarak ortaya çıkıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...