Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Telegram Chatbot Unibot, Hacklendi Dijital Varlıklardan 640.000 Dolar Kaybetti

Telegram Chatbot Unibot Hackerlarin Istismarina Karsi Dijital Varliklardan 640000 Dolar.jpg

 

Telegram sohbet robotu Unibot, bir bilgisayar korsanının yeni dağıtılan sözleşmedeki bir güvenlik açığından yararlanmayı başarmasının ardından yaklaşık 640.000 dolar değerinde dijital varlık kaybetti. Protokolün arkasındaki ekip şu anda konuyu araştırdığını ve yakında ayrıntılı bir yanıt yayınlayacağını söyledi.

PeckShield, saldırganın çalınan kripto para birimini Uniswap’e aktardığını ve ardından tartışmalı kripto karıştırıcı Tornado Cash’e yönlendirildiğini bildirdi.

  • Lookonchain tavsiye edildi Unibot’un fonları başka cüzdanlara taşıması veya sözleşmenin onaylarını mümkün olan en kısa sürede iptal etmesi gerekiyor.
  • Unibot onaylanmış token onayının yeni yönlendiriciden istismar edildiği ve sorunu kontrol altına almak için duraklatıldığı ortaya çıktı.
  • Protokol ayrıca kullanıcılarına, yeni yönlendiricideki hata nedeniyle kaybedilen fonların telafi edileceğine dair güvence verirken, kullanıcı anahtarlarının ve cüzdanlarının güvende kalacağını da ekledi.

  • Blockchain güvenlik firması CertiK‘e göre Eylül ayında çeşitli dijital varlıklarda yaklaşık 332 milyon dolar suiistimaller, hack’ler ve dolandırıcılık nedeniyle kaybedildi.
  • En son istismar, 24 Ekim’de Telegram mesajlaşma uygulamasındaki bir grup kripto para birimi botu olan Maestrobots’un benzer bir olayla karşılaşmasından birkaç gün sonra gerçekleşti.
  • Saldırganlar, ETH ana ağında MaestroRouter’ı hedef aldı ve saldırı sırasında yaklaşık 485.000 dolar değerinde 280 ETH’yi ele geçirdi.
  • Ekip, saldırıyı hızlı bir şekilde tespit etti ve istismarı kaldırdı. Daha sonra kullanıcılara bir gün sonra geri ödeme yapıldı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...