Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Standard Chartered’ın 2024-25 Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini

ETh and BTC 1.jpg

Standard Chartered’ın 2024-25 Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini sonrası ilk olarak Coinpedia Fintech Haberleri’nde ortaya çıktı

Şu anda alandaki tüm değişkenlik nedeniyle ABD’deki büyük finans oyuncuları, en iyi dijital paralara ilişkin tahminlerini güncelliyor. Böyle bir oyuncu olan, küresel bir bankacılık devi olan Standard Chartered, yakın zamanda Bitcoin ve Ethereum için fiyat tahminlerini yükselterek kripto dünyasının dinamik doğasını yansıttı.

Burada ayrıntılara daha derinlemesine bakalım.

Standard Chartered’ın İyimser Görüşü

Standard Chartered’ın son tahminlerine göre, Bitcoin fiyatının bu yılın sonunda 150.000 dolara, 2025’te ise 250.000 dolara ulaşması bekleniyor. Bu olumlu güncelleme, Bitcoin’in geçen hafta 73.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasının hemen ardından geliyor.

Bankanın tahminlerini revize etmesinin nedeni ise oldukça ilginç. Standard Chartered’daki analistler, Bitcoin borsada işlem gören fonlarını (ETF’ler) altın muadilleriyle karşılaştırdı ve bu ETF’ler ve portföy ayarlamaları yoluyla piyasaya önemli miktarda fon akışına dikkat çekti.

Standard Chartered’ın dijital varlıklar başkanı Geoff Kendrick, Bitcoin fiyatının nereye gidebileceğini anlamada bu karşılaştırmaların önemini vurguluyor.

Ethereum Fiyat Görünümü

Standard Chartered Bitcoin tahminini yükseltirken, Ethereum için yıl sonu hedefini değiştirmedi. Banka, Ethereum’un 2024’te 8.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor ancak bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ether ETF’lerini onaylayıp onaylamamasına bağlı.

Ethereum şu anda 3.568 dolardan işlem görüyor ve özellikle yaklaşan bazı gelişmelerle birlikte büyüme potansiyeli umut verici görünüyor.

Yaklaşan Takviyeler

Ethereum’un geleceğine ilişkin heyecan, Mart 2024’teki Ethereum Dencon yükseltmesi ve SEC tarafından bir spot Ethereum ETF’nin olası onayı gibi son olaylarla daha da artıyor. Bu gelişmeler, onaydan sonraki ilk 12 ayda 15-45 milyar dolara ulaşması beklenen Bitcoin ETF’lerinde gördüğümüze benzer şekilde Ethereum’a önemli yatırım akışına yol açabilir.

Devamını Oku: Grayscale’in Ethereum ETF’sine Yeşil Işık mı? NYSE Arca Listelemesi SEC Nodunu Bekliyor

2025’e Bakıyoruz

Standard Chartered, ETH-BTC fiyat oranında bir canlanma öngörüyor ve 2025 yılına kadar 14.000 dolarlık bir ETH fiyatı hedefliyor. Standard Chartered’ın tahmini, Ethereum’un ekosistemindeki gelişmeler ve koinin potansiyel kapasitesi ile desteklenen uzun vadeli büyüme beklentilerine olan güvenini vurguluyor .

Ancak herkes bu yükseliş görünümünü paylaşmıyor. Binance’in yeni CEO’su Richard Teng, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 80.000 dolara ulaşacağını ve Standard Chartered’ın tahminlerinin gerisinde kalacağını öngörüyor. Teng, arz dinamiklerinin ve sürdürülebilir talebin büyümeyi destekleyeceğine inanıyor, ancak belki de başkalarının öngördüğü ölçüde değil.

Fırsatı yakalamak

Standard Chartered gibi büyük oyuncuların tahminlerini ayarlamasıyla yatırımcılar, kripto para birimlerinin potansiyelinden yararlanmak için önemli bir fırsata sahip oluyor. Bitcoin ETF’lerinin yükselişi ve kripto dünyasındaki düzenleyici ilerlemeler, hem geleneksel hem de kripto meraklısı yatırımcıları cezbeden gelişen bir pazara işaret ediyor.

Devamını Okuyun: VanEck, Ether ETF’lerinin Popülerlik Açısından Bitcoin ETF’lerini Geçebileceğini Öngörüyor

Kaynak : CoinPedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...