Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Stacks (STX) Tim Draper’ın Onayından Sonra %26 Yükseldi

Stacks STX Tim Draperin Onayindan Sonra 26 Yukseldi.jpg

Bitcoin (BTC) katman 2 blockchain Stacks (STX), milyarder yatırımcı Tim Draper’ın ortaya çıkan protokole desteğini dile getirmesinin ardından yeniden yükseldi.

Salı günü saat 19:00 ET’de sadece 1,18 dolardan işlem gören varlık, yazının yazıldığı sırada 1,53 dolardan işlem görüyor; risk sermayedarının yorumlarının sosyal medyada yayılmasından bu yana %26’lık bir artış.

Bitcoin Geçişi

O günün erken saatlerinde Coin Bureau ile yaptığı röportajda Draper, Stacks’ı bu yıl hakkında daha fazla şey öğrendiği bir kripto projesinin ilk “göstericisi” olarak adlandırdı.

Ocak 2021’de piyasaya sürülen Stacks, tüm işlem verilerini Bitcoin blok zincirine hashleyen ve yerleştiren akıllı bir sözleşme ve NFT uyumlu bir blok zinciridir. Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve NFT’ler gibi diğer ağlarda daha iyi bilinen özellikleri de mümkün kılan, BTC için etkin bir ölçeklendirme katmanıdır.

Draper, “Yatırım yaptığım şeylerin çoğu, önemli uygulamaları Bitcoin’e taşımaya başlayan şeyler oldu” dedi. “Bunun çok ilginç bir trend olduğunu düşünüyorum ve bunun da Microsoft’un gittiği yöne gideceğini düşünüyoruz.”

Draper’ın açıkladığı gibi Microsoft, daha küçük yazılım şirketlerinin birkaç yıl süren denemelerden sonra başarılı olduklarını gördükten sonra birkaç internet yazılım uygulaması satın aldı ve geliştirdi. Örneğin, 1990’ların başında popülerliği zirveye çıkan bir kelime işlemci uygulaması olan WordPerfect, daha sonra Microsoft tarafından Microsoft Word olarak benimsendi.

Draper, geliştiricilerin zamana karşı dayanıklı olduklarını kanıtladıktan sonra Ethereum, Solana ve Tezos gibi daha yeni ağlardan uygulamaları taşımanın yollarını buldukları Bitcoin için de benzer bir modelin uygulandığına inanıyor.

Draper, “Bitcoin etrafında bir konsolidasyon gerçekleşmeye başlıyor” dedi ve diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında “en güçlü markaya” sahip olduğunu ekledi.

Draper: Bitcoin FUD’u görmezden gelin

Yatırımcı, Bitcoin’in üstün ademi merkeziyetçiliği ve güvenliği sayesinde fiat para birimine üstün bir alternatif olarak uzun süredir Bitcoin’i destekliyor. Ağ, yavaş ve verimsiz işlemlere neden olan teknik sınırlamalarla karşı karşıya kalsa da, yıldırım ağı gibi katman 2 yeniliklerinin halihazırda bu tür endişeleri giderdiğini belirtti.

“Bence bu eski tartışmaların çoğu ortadan kalkıyor ve ‘hey, hadi Bitcoin’i standartlaştıralım’ şeklindeki yeni argümanlar devreye giriyor” dedi.

Bu yılın başlarında, yeni geliştirilen Ordinals protokolü, bir zamanlar ağın temel katmanında imkansız olduğu düşünülen Bitcoin ağında NFT’lerin ve tokenizasyonun büyük ölçüde benimsenmesine öncülük etti.

Ordinals’ın popülaritesi, kurucu ekibinin büyük ölçüde Ordinals’ı desteklediği ve protokolü aynı zamanda Bitcoin tabanlı NFT’leri de destekleyen Stacks’e olan ilginin artmasıyla birleşti.

Salı günü Stacks ortak yaratıcısı Muneeb Ali, “Tim Draper efsanevi bir yatırımcı ve onun Stacks ve Bitcoin L2’ler konusunda heyecanlandığını görmek günümü güzelleştirdi” dedi.

Post Stacks (STX) Tim Draper’ın Onayından Sonra %26 Yükseldi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...