Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

“Spot Bitcoin ETF” teriminin Google Aramalarındaki 5 Yıllık Zirvesi

spot bitcoin etf
spot bitcoin etf

Spot Bitcoin ETF merakla beklenen ABD merkezli bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) duyulan coşku, bu devrim niteliğindeki finansal teklifle ilgili Google aramalarındaki kayda değer artışın da gösterdiği gibi arttı.

Bu, perakende yatırımcıların ve meraklıların önümüzdeki yılın başlarında bir spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel lansmanını çevreleyen gelişmeleri yakından izlemesiyle ortaya çıktı.

Spot Bitcoin ETF’lerine İlgi Artıyor

“Spot Bitcoin ETF” ifadesinin dünya çapındaki Google arama değerinin beş yıl içinde en yüksek noktasına ulaşması ve bu hafta zirve değeri olan 100’e ulaşması bekleniyor. İlgideki bu artış, böyle bir ürünün geleceği konusunda genel nüfusta artan merak ve heyecanın güçlü bir göstergesidir.

Dikkat çekici bir şekilde, “Bitcoin ETF” arama değeri de 39’a yükseldi; bu, ProShares’in vadeli işlemlere dayalı ETF’sinin iki yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek seviyeye işaret ediyor; “Bitcoin ETF” için arama değeri de kısa süreliğine 100’e dokundu.

Arama faaliyetlerindeki bu devasa artış, Main Street’te artan sayıda kişinin aktif olarak bu finansal ürünler hakkında bilgi aradığını ve bunların halihazırda dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değerini önemli bir farkla nasıl etkileyebileceğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin, Sahte ETF Onay Haberleriyle Yükseliyor Ve Düşüyor !

Piyasa katılımcıları, yakın zamanda önemli bir yasal aksaklığa meydan okumak için son tarihi kaçıran ABD SEC’in gelecek yılın başlarında bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağından giderek daha fazla eminler.

Toronto merkezli kripto platformu FRNT Financial, ETF’lerle ilgili Google arama değerlerindeki artışı kabul ederek, “Spot BTC ETF’nin onaylanması, kripto alanında kalıcı bir tema olmuştur ve genellikle BTC’nin yaygınlaştırılmasının bir barometresi olarak görülmektedir” dedi.

Google Trendler: Spot ETF Trendlerini Takip Etme

Google Trendler, platformda yapılan arama isteklerine büyük ölçüde filtresiz bir bakış sağlar ve bunları 0’dan 100’e kadar ölçeklendirir. Bu değer, seçilen bölge ve zaman için grafikteki en yüksek noktaya göre arama ilgisini temsil eder. Tarihsel olarak, 100’lük bir zirve genellikle Bitcoin ve Solana (SOL) gibi kripto para birimlerindeki boğa piyasası zirveleriyle aynı zamana denk geliyordu.

Spot bir ETF, vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin aksine, doğrudan Bitcoin fiyatını takip edecek ve kripto para biriminin ETF sağlayıcısı tarafından satın alınmasını ve sahiplenilmesini içerecektir. Bu yapı, kripto para birimine sahip olmadan Bitcoin’in fiyat hareketlerine doğrudan maruz kalmak isteyen yatırımcılar için onu cazip bir seçenek haline getiriyor.

Spot ETF’nin potansiyel lansmanına ilişkin heyecan, yaklaşık üç ay önce BlackRock gibi geleneksel finans piyasalarının önde gelen oyuncularının bir spot ETF için başvuruda bulunmasıyla ivme kazandı. Bu gelişme, Bitcoin’i olumsuz makroekonomik gelişmelerden korudu ve kripto para biriminin Ethereum (ETH) gibi diğer dijital varlıklara kıyasla daha iyi performans göstermesine katkıda bulundu.

Beklentiler artmaya devam ederken, tüm gözler SEC’de ve düzenleyici ortamda, kripto topluluğu ilk ABD merkezli spot bitcoin ETF’nin potansiyel onayını sabırsızlıkla bekliyor.

İlginizi Çekebilir: ABD’de İlk Bitcoin ETF Umutları Yükseliyor

İlginizi Çekebilir: Reef coin nedir? 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...