Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

SOL ve ETH Oranı Yılın En Yüksek Seviyelerine Ulaştı !

SOL ve ETH
SOL-ve-ETH-Orani-Yilin-En-Yuksek-Seviyelerine-Ulasti.

 

SOL ve ETH; Solana’nın FTX ile güçlü bir ilişkisi vardı ve FTX’in geçen yılki çöküşü SOL tokeni üzerinde önemli etkiler yarattı. Ancak yedinci en büyük kripto varlığı bu yıl güçlü bir toparlanma kaydetti.

Nansen’in son analizine göre SOL yazdan bu yana olumlu bir seyir izliyor. Aslında SOL ve ETH oranının daha da yükselerek tüm yıl görülmemiş yüksek seviyelere yaklaştığı görüldü.

  • 2023’ün ikinci çeyreğinde SEC, SOL’u diğer varlıkların yanı sıra menkul kıymet olarak listeleyen Coinbase ve Binance’e karşı düzenleyici şikayetlerde bulundu.
  • Bu şikayetler sonucunda SOL fiyatında %34 gibi ciddi bir düşüş yaşandı.
  • Ancak token, ikinci çeyreğin sonunda menkul kıymet olarak tanımlanan diğer varlıklardan daha güçlü bir toparlanma yaşadı ve bu olumlu ivmeyi üçüncü çeyrekte de sürdürdü.
  • Muhtemelen Alameda/FTX’in SOL’sinin yakın zamanda tasfiye edilmesine atfedilen kısa bir düşüşün ardından kripto varlığı, çeyreği çeyreğe göre %17’lik bir artışı yansıtan 8,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle kapattı.
  • Benzer piyasa değerine sahip varlıklarla karşılaştırıldığında SOL’un daha iyi performansı özellikle dikkat çekicidir; aynı çeyrekte piyasa değeri sıralamasında 10. sıradan 7. sıraya yükseldi.
  • Buna ek olarak, Solana’nın DeFi TVL’si, Messari’nin yakın tarihli bir raporuna göre çeyreklik bazda %32 artışla 368 milyon dolara yükselirken, büyüme, diğerlerinin yanı sıra MarginFi, Jito, Cypher ve BlazeStake liderliğindeki puan programlarını kullanıma sunan DeFi ve likit staking protokolleri tarafından destekleniyor.
  • Üstelik protokolün biriktirdiği tüm ücretler de dahil olmak üzere toplam gelir ABD doları bazında %19 artış göstererek 4 milyon dolara ulaştı. Bu, SOL açısından %10’luk bir artışa işaret ederek 185.400 SOL’a ulaştı.
  • Solana işlem ücretlerinin tüm ağlar arasında “en istikrarlı ve en ucuz” olduğu görüldü.
  • Üçüncü çeyrekte ortalama oy dışı işlem ücreti 0,0002 dolardı.

ilginizi Çekebilir: Bitcoin, BlackRock ETF Onayı Üzerine 56.000 Dolara UlaşacakSolana Sol Coin Nedir?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...