Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

SBF Çalınan Fonları Siyasi Bağış Olarak Kullandı

SBF-Calinan-Fonlari-Siyasi-Bagis-Olarak-Kullandi.
SBF-Calinan-Fonlari-Siyasi-Bagis-Olarak-Kullandi.webp.webp.webpSBF-Calinan-Fonlari-Siyasi-Bagis-Olarak-Kullandi

FTX davasında zaten suçunu kabul eden eski bir üst düzey FTX yöneticisi Nishad Singh, SBF’nin çalınan fonları siyasi bağış olarak kullandığını ifade etti. Bankman-Fried’ın ceza davasının üçüncü haftası.

Singh, FTX müşterilerinin yaklaşık 8 milyar dolarlık parasının kaybolduğunu bildiğini söylüyor ve bu da Bankman-Fried’ın yakın çevresinin diğer üyelerinin önceki ifadeleriyle uyumlu. Singh, liseden arkadaşı Bankman-Fried için “Ona büyük bir hayranlığım ve saygım vardı, ancak zamanla bu azaldı” dedi.

FTX kurucu ortağı, Sam Bankman-Fried’ın milyonlarca çalınan müşteri fonunu ABD’li politikacılara bağışlamak için kullandığını itiraf etti.

Singh’e göre bu para görünüşe göre Bankman-Fried’ın bağlı ticaret şirketi Alameda Research’e aktarılmıştı. Geriye kalan mali boşluğun “muazzam” olduğunu söyledi.

Singh, FTX kurulmadan önce Alameda’da çalışıyordu. Alameda hesaplarının FTX müşteri fonlarını depolamak için kullanıldığının “FTX’in başlangıcından” beri farkında olduğunu ekliyor. Bu hamle başlangıçta FTX’in kendi hesaplarını açarken yaşadığı sıkıntıyı aşmak için tasarlandı.

Ayrıca Singh, FTX kullanıcılarının yatırdığı paraları Alameda banka hesaplarına yönlendiren sistemleri 2019 yılında programladığını söylüyor. Singh ayrıca FTX’in web sitesine banka havalesi talimatları ekledi ve bu talimatlara uyulması halinde Alameda kontrolündeki hesaplara fon aktarıldı.

Singh, “Kullanıcı fonlarının alındığının belirtildiğini hiç hatırlamıyorum” dedi. “Sam ve diğerlerinin Alameda’nın herhangi bir özel ayrıcalığa sahip olmadığına dair olumlu beyanlarını hatırlıyorum.”

Eski üst düzey FTX yöneticisi Nishad Singh, FTX duruşmasında SBF’nin çalınan fonları ABD’li politikacılara siyasi bağış olarak kullanıldığını ifade etti.

SBF’nin Siyasi Müttefiklere Bağışları

Singh ifadesinde FTX’in siyasi adaylara fon bağışlamak için karmaşık bir operasyon yürüttüğünü söyledi. Singh, FTX’te yönetici olan Ryan Salame’nin Singh’in Prime Trust hesabından banka havaleleri yaptığını ve bunun daha sonra Singh’in onaylaması gerektiğini söyledi. Singh ayrıca FTX duruşmasındaki ifadesinde, politikacılara siyasi bağış olarak SBF’nin kardeşi Gabe Bankman-Fried’a verdiği boş çekleri imzaladığını söyledi.

İlginizi çekebilir

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...