Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Reddit, Platformun Fişi Çekildikten Sonra Topluluk Tokenlarını Çökertti

Reddit’in topluluk ekibinin bir gönderisine göre Reddit, yaratıcıları ve geliştiricileri teşvik etmek için tasarlanmış bir blockchain girişimi olan Topluluk Puanları programını 8 Kasım’da sonlandırıyor.

Hareket, programla ilişkili tokenlerin değerlerinin çökmesine neden oldu; haberlerde Moons (MOON) %85, Bricks (BRICK) yaklaşık %70 ve Donuts (DONUT) %60 düştü.

2020’de tanıtılan Topluluk Puanları, alt reddit moderatörlerinin katkı karşılığında ödül olarak kripto tokenları dağıtmasına olanak tanıdı: r/CryptoCurrency’de MOON, r/Fortnite’da BRICK ve r/ethtrader’da DONUT. Ancak Reddit, programı kendi platformunda daha geniş bir şekilde genişletmekte zorlandı.

Reddit’in topluluk ekibi şunları yazdı: “Topluluk Puanları için gelecekte bazı fırsatlar görmemize rağmen, bunu platform genelinde geniş çapta ölçeklendirmenin bir yolu yoktu.”

Verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için geçen yıl Arbitrum Nova ikinci katman çözümüne geçmeden önce, başlangıçta Ethereum üzerine inşa edilen Topluluk Puanlarının ölçeklendirilmesindeki zorluklara düzenleyici kısıtlamalar eklendi. Ancak değişiklikle bile Topluluk Puanlarının ağ genelinde kullanıma sunulması sorunlu olmaya devam etti.

FortNiteBR gönderisinde “Düzenleyici ortam ölçeklenebilirlik sınırlamalarına katkıda bulundu” diye açıklandı.

Reddit’in tüketici ve ürün iletişimi direktörü Tim Rathschmidt, şirketin Katkıda Bulunan Programı gibi ölçeklendirilmesi daha kolay ödül programlarına öncelik verdiğini belirtti.

Rathschmidt, “Bu ürünü geride bırakmamızın nedenlerinden biri, Topluluk Puanları programının başarmaya çalıştığı şeyi başaran ve aynı zamanda benimsenmesi ve anlaşılması daha kolay olan çeşitli ürünleri zaten piyasaya sürmüş olmamız veya bunlara aktif olarak yatırım yapıyor olmamızdır” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...