Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Alt Coin

Poramin Insom Firo Coin’in Kurucusu Kimdir?

Firo Coin’in kurucusu Poramin Insom’dur. Zerocoin protokolünün pratik bir uygulamasını öneren bir makale yazdığı Johns Hopkins Üniversitesi’nde bilgi güvenliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Firo Coin, özel dijital nakit olmaya odaklanan ve kullanıcıların madeni paralarını yakıp daha sonra işlem geçmişi olmayan yepyeni paralarla değiştirmelerine olanak tanıyan Lelantus gizlilik protokolünü geliştiren bir kripto para birimidir .

Poramin Insom Firo Coin'in Kurucusu
Poramin Insom Firo Coin'in Kurucusu

Firo Coin’in Kurucusu

Firo Coin, gizlilik odaklı bir kripto para birimi ve ekosistemidir. Eskiden Zcoin olarak bilinen Firo Coin, kullanıcıların madeni para yakmasına ve daha sonra herhangi bir işlem geçmişi olmayan yepyenileri için kullanmalarına izin veren Lelantus gizlilik protokolü sunmaktadır. Firo Coin’in kurucusu ve baş geliştiricisi Poramin Insom ‘dur. Poramin kimdir ve Firo Coin’i nasıl ortaya çıkardı? Bu yazıda bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Poramin Insom, Taylandlı bir bilgisayar mühendisi ve kripto para girişimcisidir. 2014 yılında Johns Hopkins Üniversitesi’nde Güvenlik Bilişiminde yüksek lisans öğrencisiyken, fakülte üyesi Matthew Green ile birlikte zerocoin protokolünün kripto para birimine uygulanması üzerine bir makale yazdı. Zerocoin protokolü, kullanıcıların Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine kıyasla daha yüksek gizlilik sağlamak için kriptografiyi kullanmayı amaçlayan bir protokoldür.

Poramin Insom, zerocoin protokolünü uygulayan bağımsız bir kripto para birimi oluşturma projesine “Moneta” adını verdi. Bu proje daha sonra Zcoin olarak yeniden adlandırıldı ve 28 Eylül 2016’da Poramin Insom ve ekibi tarafından piyasaya sürüldü. Zcoin, zerocoin protokolünü uygulayan ilk kripto para birimi oldu ve Roger Ver ve Tim Lee gibi tanınmış isimlerden yatırım aldı.

Poramin Insom, aynı zamanda Tayland Bahtı’nı doğrudan Zcoin’e dönüştürebilen “Satang” adlı bir takas sistemi de kurdu. Satang, Tayland’da kripto para kullanımını yaygınlaştırmak için çalışan bir platformdur. Insom, Satang’ın yanı sıra Firo Coin’in de geliştirilmesine devam etmektedir.

Firo Coin, Zcoin’in devamı niteliğinde olan ve 2020 yılında isim değiştiren bir kripto para birimidir. Firo Coin, Zcoin’in kullandığı zerocoin protokolünden daha gelişmiş olan Lelantus protokolünü kullanmaktadır. Lelantus protokolü, güvenilir kurulum ihtiyacını ortadan kaldıran ve bir işlemdeki kaynak ve para miktarını gizleyen bir protokoldür. Firo Coin, Lelantus protokolünün yanında Elysium tokenleştirme katmanı, Merkle ağacı kanıtı madencilik algoritması, Dandelion++ ağ katmanı gizliliği gibi özellikler de sunmaktadır.

Firo Coin’in kurucusu Poramin Insom, kripto para alanında gizlilik açığının giderilmesi için çalışan bir vizyonere sahiptir. Poramin Insom’un liderliğindeki Firo Coin ekibi, özel dijital nakit olmaya odaklanan ve kullanıcıların mahremiyetini koruyan bir kripto para birimi sunmayı hedeflemektedir.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...