Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Peter Schiff’in Uyarısı: Ufukta Başka Bir Bitcoin Çöküşü mü?

Will It Crash or Lift the Crypto Market.webp

Peter Schiff’in Uyarısı: Ufukta Başka Bir Bitcoin Çöküşü mü? İlk olarak Coinpedia Fintech News’te göründü

Sadece 24 saat içinde 500 milyon dolardan fazla değerde kripto pozisyonu kaybedildi ve BTC fiyatları keskin bir şekilde düşerken kripto piyasaları bir çıkmaza girdi. Bu durum birçok yatırımcının yatırımlarının geleceğini sorgulamasına ve düzeltmenin uzmanların söylediği kadar kısa olup olmadığını merak etmesine neden oldu.

Daha da korkutucu olanı ise pek çok insanın bu büyük düzeltmenin geldiğini görmemesiydi. Tam da Bitcoin 70.000 doların üzerinde istikrar kazanırken, piyasa büyük bir düşüş yaşadı ve şu anda zar zor 63.000 dolarda tutunabiliyor.

Tarihsel Olarak Büyük Bir Düzeltme Mümkün mü?

Bitcoin’in önde gelen eleştirmenlerinden Peter Schiff, başka bir önemli fiyat düşüşü potansiyeli konusunda uyardı.

Son zamanlarda Peter Schiff X gönderisinde uyardı büyük bir Bitcoin çöküşü hakkında. Bitcoin’in yakın zamanda şimdiye kadarki en yüksek zirvesi olan 73.737 dolardan %12,9 düştüğünü söylüyor. Bitcoin’in Kasım 2022’de 16.000 dolara düştüğü zamanı hatırlıyor. Schiff ayrıca herkesin bahsettiği yeni Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) da şüpheyle yaklaşıyor. Bitcoin’in, özellikle de 2024’te bu kadar değer kazandıktan sonra, yakında ölümcül bir çöküşle karşılaşabileceğini düşünüyor.

ETF’nin Cazibesi Yakında Solacak

Son piyasa senaryosunu vurgulayan Schiff, Grayscale Bitcoin Trust ($GBTC) hariç yeni Bitcoin ETF’lerinden herhangi bir çıkış olmamasına rağmen Bitcoin’in halihazırda yaklaşık 74.000 dolarlık zirvesinden %15 geri çekildiğini belirtti. ETF çıkışlarının potansiyel etkisi üzerine spekülasyon yaptı ve Bitcoin’in ETF’lere akışının, özellikle ETF alıcılarının Bitcoin’e sadık kalmaktan ziyade genellikle tüccarlar olması nedeniyle, kripto para birimini feci bir çöküşe karşı daha duyarlı hale getirebileceğini öne sürdü.

Tarihsel trende dikkat çekerek, Bitcoin mucitlerinin 2011’deki boğa piyasası çılgınlığının zirvesinde sosyal medya platformlarına “lazer gözlerle” yapıştırıldığını söyledi. Ünlülerin ve politikacıların bile dahil olduğu bu trend, sonunda Bitcoin’in fiyatının düşmesiyle alay konusu oldu. Ertesi yıl.

Altının Dayanıklılığı ve Bitcoin’in Savunmasızlığı

Bir kullanıcının sorusuna yanıt verme soru ETF’lerin satışa başlaması durumunda bunun altın fiyatları üzerindeki etkisi konusunda Schiff, yıl boyunca ETF çıkışlarına rağmen altının yeni rekor seviyelere ulaşma kabiliyetine değinerek altının dayanıklılığına güvendiğini ifade etti. Bununla birlikte, Bitcoin’in ağırlıklı olarak ETF alımına bağlı olduğu ve herhangi bir önemli ETF satışının, spot piyasada satışları dengelemek için yetersiz alım hacmi nedeniyle bir çöküşü tetikleyebileceği konusunda uyardı.

Genel olarak Schiff, büyük bir yükseliş katalizörü görevi görecek olan ve en çok beklenen BTC Yarılanmasının önemini zayıflattı. Şu anda BTC yazının yazıldığı an itibarıyla 64.120 dolardan işlem görüyor.


Kaynak : CoinPedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...