Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Haberler

Paraguay Bitcoin Madenciliği Projesini Başlatıyor

Marathon Digital Hidro Enerjiyle Guclendirilen Paraguay Bitcoin Madenciligi Projesini Baslatiyor.jpg
Marathon Digital Hidro Enerjiyle Guclendirilen Paraguay Bitcoin Madenciligi Projesini Baslatiyor.jpg

Bitcoin madencisi Marathon Digital, Paraguay’ın Itaipu Barajı yakınlarında yenilenebilir hidro enerjiyle çalışan 27 megawatt’lık bir Bitcoin madencilik projesi başlatarak uluslararası genişlemesini sürdürdü.

Yapılan basın açıklamasına göre Marathon Digital, Paraguay’da enerjiyi insan potansiyeline dönüştürmeyi hedefleyen Penguin Infrastructure Holding ile ortaklaşa projeyi başlattı. Projenin ilk madencileri halihazırda sahada ve kurulum ve enerjilendirme için hazırlanıyorlar.

Yeni başarı hakkında yorum yapan Marathon’un başkanı ve CEO’su Fred Thiel şunları söyledi: “Abu Dabi’deki projemizle uluslararası alanda başarılı bir şekilde konuşlandırılabileceğimizi kanıtladıktan sonra, enerji fazlası veya kesintiye uğrayan yeni pazarlara doğru genişlemeye devam ediyoruz. Bu proje bizim ikinci uluslararası konuşlandırmamız ve Latin Amerika’daki ilk projemizdir.”

Marathon Digital İkinci Uluslararası Dağıtımı Duyurdu

Marathon ve Penguin projeyi iki aşamada yürütecek ve Marathon madencilerinin 1,1 EH/s’sini çevrimiçi hale getirecek. Yedi megavatın Maraton madencilerine yaklaşık 0,3 EH/s güç sağlamasıyla ilkinin Kasım ayında tamamlanması bekleniyor. İkinci aşamada, Marathon madencilerinin 0,8 EH/s’si 20 megavattan güç alacak ve bu aşama 2024’te tamamlanacak.

“Marathon gibi Bitcoin madencileri, Paraguay’daki Itaipu Barajı gibi fazla enerji üreten güç kaynaklarının yanında bulunma konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip. Bu projenin, Bitcoin madenciliğinin aşırı güce sahip bölgelere getirebileceği değer açısından mükemmel bir örnek olay çalışması olabileceğine inanıyoruz. Thiel, Paraguay ve diğer yerlerdeki operasyonlarımızı genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” diye ekledi.

Paraguay Fazla Enerjiyi Paraya Dönüştürecek

Itaipu Barajı, 14 gigawatt kurulu üretim kapasitesiyle yıllık üretim açısından dünyanın ikinci büyük hidroelektrik barajıdır. Paraguay yılda yaklaşık 32 terawatt saat fazla enerji üretiyor ve Marathon, bunun kamu hizmeti kuruluşu ve ülke için daha düşük üretkenliğe yol açtığına inanıyor. Proje, Paraguay’ın pahalı iletim hatlarına ve ek altyapıya ihtiyaç duymadan fazla enerjisinden para kazanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Marathon’un ikinci uluslararası dağıtımı, şirketin Utah’ta çöp sahası metan gazıyla çalışan 280 kilowatt’lık bir Bitcoin madenciliği pilot projesini başlatmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Pilot proje, yenilenebilir enerji varlıkları geliştiricisi Nodal Power ile ortaklık yoluyla kuruldu ve şu anda enerjilendirilmiş ve çalışır durumda.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...