Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Öncü L2 Araştırmasıyla Desteklenen Yeni ZK Toplaması Zircuit, Herkese Açık Testnet’i Başlattı

Oncu L2 Arastirmasiyla Desteklenen Yeni ZK Toplamasi Zircuit Herkese Acik.jpg

Öncü L2 araştırmalarıyla desteklenen yeni bir sıfır bilgi toplaması olan Zircuit, bugün halka açık test ağının lansmanını duyurdu. Zircuit tamamen EVM uyumludur, mevcut Ethereum dApp’lerini ve cüzdanlarını destekler ve Ethereum üzerindeki herhangi bir dApp’in Zircuit üzerinde minimum değişiklikle konuşlandırılmasına olanak tanır. Lansmanı kutlamak için Zircuit, 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak Devconnect sırasında çok günlük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Son bir buçuk yılda Zircuit ekibi, toplama güvenlik araçları, toplama sıkıştırma ve ölçeklendirme kriptografisi gibi çeşitli araştırma girişimlerine öncülük ediyor. Bu çalışma, Ethereum Vakfı tarafından Katman 2 (L2) araştırması için hibe verilmesine yol açtı. Zircuit’in yaklaşan test ağı, geliştiriciler için gelişmiş bir L2 ortamı oluşturmak amacıyla ekibin araştırma ilerlemelerini ve yeni teknolojiyi sentezliyor.

Bu araştırma gelişmelerinden yararlanan Zircuit, en son sıfır bilgi kanıtlarını iyimser altyapıyla birleştiren hibrit bir yaklaşım kullanıyor. Daha verimli kanıt oluşturma, ücretlerin azalmasına neden olur ve yeni sıkıştırma algoritmalarının geliştirilmesi, işlem hızlarını artırır ve kullanıcıların gazdan tasarruf etmesini sağlar. Bu son teknoloji entegrasyon, geliştiricilerin popüler dApp’leri maliyetli değişiklikler yapmadan doğrudan Zircuit’e taşımasına olanak tanır.

Zircuit, geliştiricilerin Ethereum ana ağında kullanıma sunulmadan önce dApp’lerini savaş testine tabi tutmaları için mükemmel bir yer sağlar. Sıralayıcı düzeyinde güvenliğe sahip olan Zircuit, geliştiricilerin bir hackleme girişimini görmesine izin verirken aynı zamanda herhangi bir kötü amaçlı işlemi engelleyecektir. Zircuit’te işlemler ucuzdur ve Zircuit’te kurulum dakikalar alır, bu da onu deneme yapmak isteyen geliştiriciler için hızlı, düşük riskli bir çözüm haline getirir.

Zircuit’teki rollup ve ZK teknolojisinin benzersiz birleşimi, son kullanıcılar için de akıcı bir deneyim sağlıyor. Ethereum uygulamaları, yeni bir programlama dili veya çerçevesi öğrenmeden Zircuit’e sorunsuz bir şekilde dağıtılabilir, bu da Zircuit’in popüler Ethereum uygulamalarının güncellemeleri olduğunda kolayca güncel kalmasını sağlar. Bu uyumluluk, kullanıcılara ekstra bir şey öğrenmelerine gerek kalmadan bu dApp’lerin yeni özelliklerinden, hızından ve maliyet avantajlarından yararlanma olanağı sağlar.

“Toplamalar üzerindeki araştırmamız bizi yeni çığır açan ve yeni nesil toplamaların önünü açan bir L2 ölçeklendirme çözümü yaratmaya yöneltti. Bu, mevcut teknolojiyi daha da ileriye taşıyor ve hem geliştiriciler hem de dApp kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırıyor,” dedi Dr. Jan Gorzny, Zircuit’te L2 Ölçeklendirme Başkanı.

Zircuit, web3 ekosistemindeki geliştiricileri ve projeleri test ağına katılmaya davet ediyor. Projelere katılım, hazırlık desteği ve geliştirici çalıştayları gibi yardım ve teşvikler verilecek.

Devconnect sırasında Zircuit, katılımcıların testnet lansmanı hakkında daha fazla bilgi edinme, Zircuit ekibiyle etkileşim kurma ve web3 topluluğunun diğer üyeleriyle kaynaşma şansına sahip olacağı 4 günlük bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Biletlere https://lu.ma/zircuitcafe adresinden ulaşabilirsiniz.

Zircuit hakkında daha fazla bilgi edinmek için zircuit.com adresini ziyaret edin veya docs.zircuit.com adresindeki geliştirici belgelerini okuyun.

Zircuit Hakkında

Zircuit, web3’ün sınırsız potansiyelini güçlendiren, tamamen EVM uyumlu bir sıfır bilgi toplamasıdır. Öncü L2 araştırmasıyla desteklenen ağın benzersiz hibrit mimarisi, geliştiricilere her iki dünyanın da en iyisini sunmak için iyimser altyapıyı sıfır bilgi kanıtlarıyla birleştiriyor. Sıralayıcı seviyesindeki üstün performans ve güvenlik sayesinde kullanıcılar daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler ve tam bir gönül rahatlığıyla yeni sınırları keşfedebilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...