Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

İflas Eden Kripto Borsası FTX’in Malikanesi, Solana’da (SOL) Aniden 144 Milyon Doları Aştı

ftx solana sol
ftx solana sol

Şu anda feshedilmiş kripto borsası FTX’e ait olan mülkün, firmanın iflas süreci ilerledikçe 144 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) rakibi Solana‘yı (SOL) stake ettiği görüldü.

Blockchain araştırmacısı SolanaFM’e göre, FTX ve onun ticaret kolu Alameda Research ile ilişkili adres, 5.546.217,04 SOL tokenından oluşan yeni bir hisse oluşturdu.

Zincir içi araştırmacı takma adı olan Ashpool’un analizi, FTX’in daha sonra tüm tokenleri kurumlar için oluşturulmuş bir dijital varlık staking hizmeti olan Figment aracılığıyla stake ettiğini öne sürüyor. Figment’e göre Robinhood, Binance.US ve Anchorage Digital de platformdan pay alıyor.

Solana’da stake yapanlar şu anda staking platformuna bağlı olarak yaklaşık %7 APY (yıllık getiri yüzdesi) kazanıyor ve ödüller her iki veya üç günde bir dağıtılıyor.

FTX mülkünde halihazırda yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Solana bulunuyor ancak bunun büyük bir kısmı, hak sahipliği planı anlaşmasının bir parçası olarak 2028 yılına kadar kilitlendi.

Solana’nın ortak yaratıcısı Anatoly Yakovenko geçen ay, eğer gücü olsaydı, FTX’in SOL tokenlerinin bir tazminat planının parçası olarak başarısız borsanın müşterilerine doğrudan verilmesini tercih edeceğini söyledi.

“Benim dileğim SOL’u tüm FTX müşterilerine doğrudan dağıtmaktı. Muhtemelen herkes için en az kötü sonuç…

Ve bunun 5 milyon kullanıcıya dağıtılması ağa uzun vadede fayda sağlayacaktır. Dürüst görüşüme göre kazan-kazan…

Görünüşe göre her şey tüm kullanıcılara eşit olarak dağıtılsaydı ve her kullanıcının istediğini yapmasına izin verilseydi, çok daha hızlı bir süreç olurdu ve daha az yasal yük olurdu.”

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...