Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Google Bard’a BTC ETF’nin Fiyatı Nasıl Etkileyeceğini ve Bu BTC Alternatifinin Daha Fazla Potansiyele Sahip Olup Olmadığını Sorduk

btcetf jpg
btc etf

Uzun zamandır beklenen Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), kripto piyasası için büyük bir dönüm noktasına işaret ederek onaya yaklaşıyor.

Pek çok uzmanın ETF’nin kurumsal yatırımcıları Bitcoin satın almaya teşvik edeceğine inanması nedeniyle Google Bard’a bunun kripto paranın fiyatını nasıl etkileyebileceğini sorduk.

Ayrıca Bard’a hangi gelecek vaat eden BTC alternatiflerinin de spot ETF onayından yararlanabileceğini sorduk; Bitcoin ETF Token (BTCETF) öne çıkan bir aday olarak ortaya çıkıyor.

ABD’de Bitcoin ETF Onayını Tespit Etmenin Uzun Yolu

ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanma olasılığı on yılı aşkın süredir tartışılıyor ancak SEC, volatilite ve fiyat manipülasyonuyla ilgili endişeleri gerekçe göstererek şu ana kadar tüm başvuruları reddetti.

Ancak 2021’de birkaç BTC vadeli işlem ETF’sinin onaylanması görüldü ve bu da SEC’in kripto tabanlı finansal ürünlere açıldığını gösteriyor.

Bir başka önemli gelişme de bu yılın Ağustos ayında Grayscale Investments’ın SEC aleyhindeki davayı kazanması ve yargıcın, düzenleyici kurumun Grayscale’in spot BTC ETF başvurusunu reddetme konusunda “keyfi” olduğuna karar vermesiyle yaşandı.

Raporlara göre şu anda SEC’in önünde BlackRock, VanEck ve Fidelity dahil olmak üzere çeşitli varlık yöneticilerinden 12 bekleyen ETF başvurusu bulunuyor.

Analistler, arkalarındaki olumlu ivme göz önüne alındığında, SEC’in bu başvurulardan en az birini 2024’ün başlarında onaylama ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyor.

Özellikle, SEC’in artık 9-17 Kasım tarihleri ​​arasında ilk parti başvuruları potansiyel olarak onaylayabilecekleri ve geri kalanlar hakkında ek kararların daha sonra alınacağı bir pencere var.

Google Bard, Spot BTC ETF’nin Kripto Fiyatlarını Nasıl Etkileyebileceği Konusunda Tartışıyor

ABD’de spot BTC ETF’sinin potansiyel etkisi hararetle tartışılırken, Google’ın yapay zeka sohbet robotu Bard’a, ETF onayının ardından Bitcoin’in geleceği hakkında ne düşündüğünü sorduk.

Bard, artan erişilebilirlik ve meşruiyet nedeniyle spot Bitcoin ETF’sinin Bitcoin fiyatı üzerinde muhtemelen “olumlu” bir etki yaratacağını belirtti.

Sohbet robotu, ana akım yatırımcıların geleneksel aracılık hesapları aracılığıyla risk almalarına izin vererek, spot BTC ETF’nin piyasaya büyük miktarlarda yeni sermaye çekebileceğini söyledi.

Ek olarak, SEC’in bu ETF’lerden birini onaylaması, kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olarak daha fazla kabul edildiğinin sinyalini verecektir.

Bu ana akım benimseme, kriptoya olan talebi daha da artırabilir ve fiyatları genel olarak daha da yukarı çekebilir.

Bard ölçülü bir analiz sunarken, asıl çıkarım, daha fazla yatırımcı katılımına kapı açarak, spot Bitcoin ETF’sinin muhtemelen BTC’nin değeri için yükseliş katalizörü olacağıdır.

Etkinin boyutu henüz bilinmiyor ancak ortak görüş, ETF onayının Bitcoin ve bir bütün olarak kripto piyasası için büyük bir destek olacağı yönünde.

Bitcoin ETF Token, Spot BTC ETF Heyecanını Artıracak İlgi Çekici Yeni Token Olarak Ortaya Çıkıyor

Her ne kadar Bitcoin şüphesiz spot BTC ETF’sinden etkilenme olasılığı en yüksek olsa da fayda sağlayabilecek başka kripto paralar da var.

Yakın zamanda piyasaya sürülen ve büyümesi öne sürülen kripto paralardan biri, şu anda ön satış aşamasında olan Bitcoin ETF Token’dir (BTCETF).

Adından da anlaşılacağı gibi, Bitcoin ETF Token, ABD’de bir BTC ETF lansmanı etrafındaki dedikodulardan yararlanmayı ve aynı zamanda kullanıcılara pasif gelir ödülleri kazanma şansı sunmayı amaçlıyor.

Bu ödüller, kullanıcıların BTCETF tokenlerini kilitleyebilecekleri ve %1.800’ün üzerinde yıllık getiri elde edebilecekleri yerleşik bir staking protokolü aracılığıyla tahakkuk ettiriliyor.

Ek olarak, Bitcoin ETF Token, spot ETF onay süreciyle ilgili gerçek dünyadaki kilometre taşlarına bağlı benzersiz bir token yakma mekanizmasına sahiptir.

Projenin teknik incelemesinde belirtildiği gibi, her dönüm noktasında toplam BTCETF arzının %5’i yakılacak ve bu da deflasyonist baskı yaratacak.

Projenin ön satış aşamasının ilk dört gününde 125.000 doların üzerinde para toplandı ve ilk yatırımcılar BTCETF tokenlarını 0,005 dolara satın alabildi.

Bitcoin ETF Token’ın geleceği sorulduğunda Google Bard oldukça iyimser davrandı ve borsa listelerinden gelen artan likidite, kurumsal yatırım ve olumlu ETF haberlerinin hepsinin yükseliş faktörleri olabileceğini vurguladı.

Bard’a göre, eğer bu faktörler bir araya gelerek BTCETF çevresinde bir pozitiflik dalgası yaratırsa, o zaman tokenın değeri listelenmeden sonra 0,10 dolara kadar yükselebilir.

Bard’ın bu tahmini tamamen varsayımsal olsa da, BTCETF’nin daha geniş spot BTC ETF anlatımından faydalanma potansiyelini vurguluyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...