Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Senatör Warren’ın Görevden Alınmasını İstedi

Mike Novogratz.jpg

Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, Senatör Elizabeth Warren’ın X’teki kripto para alanına karşı duruşuna ilişkin görüşünü dile getirdi.

Gönderi, Warren’ın, kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetlerde kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin endişeleri gidermeyi amaçlayan iki partili bir yasa tasarısı olan Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası için meslektaşlarından ek destek açıklamasına yanıt olarak geldi.

Novogratz, Warren’a “Samimiyetsiz her şeyi bilen” diyor

Novogratz, Senatör Warren’ın olumlu niyetli bir kişiden, öncelikli olarak dikkat çekmeye çalışan “samimiyetsiz her şeyi bilen” bir kişiye dönüştüğü yönündeki görüşünü ifade etti.

Popülist figürlerin yerine somut sonuçlar elde etmeye kararlı liderlerin getirilmesi gerektiğini vurguladı ve söz konusu senatörün herhangi bir yasa tasarısını geçirmediğine işaret etti.

Açıkça Warren’a yönelik olmasa da Novogratz’ın tweet’i, Blockchain Association CEO’su Kristin Smith’e yazdığı son mektuptan kaynaklandı. Salı günü gönderilen belgede, Senatör Warren, Birliğin eski ulusal güvenlik yetkilileriyle işbirliği içinde belirli konulara katılımları hakkında sorular ortaya koyan önceki bir açıklamasına itiraz etti.

Senatör Warren, derneğin ve diğer kripto çıkar gruplarının eski savunma, ulusal güvenlik ve kolluk kuvvetleri yetkililerinden oluşan küçük bir orduyu, kripto para biriminin kripto para birimindeki rolüne ilişkin Kongre ve Biden Yönetimi’ndeki iki partili çabaları etkilemek için kullandığına dair rahatsız edici yeni bir rapordan bahsederek endişesini dile getirdi. Hamas gibi terör örgütlerini finanse ediyor.

Yanıt olarak Senatör Warren, Blockchain Derneği ile işbirliği yapan eski hükümet yetkililerinin kimlikleri ve tazminatları hakkında ayrıntılı bilgi talep etti. Kristin Smith, Birliğin eleştirilen eski sistemlerde reform yapma konusundaki kararlılığını teyit ederek bu soruşturmayı açıkça onayladı.

Senato Bankacılık, Konut ve Şehir İşleri Komitesi’nin üç üyesi (Georgia’dan Senatörler Raphael Warnock, Kaliforniya’dan Laphonza Butler ve Maryland’den Chris Van Hollen) dahil olmak üzere beş yeni Senatör yasayı destekledi.

Teklif edilen tasarı, onaylandığı takdirde, dijital varlıkları kara para aklamayı önleme ve terörle mücadele finansmanı çerçevelerine entegre ederek kripto para birimleriyle bağlantılı riskleri ele almayı amaçlıyor. Bu yasama hamlesi, kripto para birimleri için düzenleyici ortamın geliştirilmesine yönelik bir adım olarak görülüyor.

Novogratz’ın Bitcoin ETF’leri Hakkındaki Görüşü

Odak noktası Bitcoin ETF’lerini tespit etmeye dönerken, sektördeki etkili isimler kendi bakış açılarını sunuyor. Novogratz, CNBC ile yaptığı röportajda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alma olasılığına ilişkin görüşünü paylaştı.

Ona göre SEC’in ETF’leri 10 Ocak 2024 son tarihinden önce onaylamasını bekliyor. Bu potansiyel onayı, ETF onayını takip edebilecek beklenen yükseliş piyasası momentumuna atıfta bulunarak “ateşe körükle” olarak nitelendirdi.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...