Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Fiyat Artışıyla 1,1 Milyar Dolar kâr! Tether’in Bitcoin Varlıkları Yükseliyor…

Bitcoin’in etkileyici bir şekilde 42.000 dolara yükseldiği bir haftada, dünyanın en büyük stablecoin’inin arkasındaki şirket Tether, BTC varlıklarının değerinde önemli bir artışa tanık oldu ve bu da 1 milyar doların üzerinde gerçekleşmemiş şaşırtıcı bir kârla sonuçlandı. Mayıs 2023’ten bu yana Tether 4.083 BTC topladı.

Fiyat Artışıyla 1,1 Milyar Dolar kâr! Tether'in Bitcoin Varlıkları Yükseliyor...

Tether’in Bitcoin Varlıkları Yükseliyor

Buna göre veri Kripto analisti EmberCN tarafından derlenen Tether, şu anda yaklaşık 2,4 milyar dolara denk gelen etkileyici bir 57.576 BTC’ye sahip. Bitcoin başına ortalama satın alma fiyatı 22.480 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da değerde %85’lik bir artışa işaret ediyor. Bu, esas olarak, bu varlıkların satın alınmasından bu yana 1,1 milyar dolarlık gerçekleşmemiş kar anlamına geldi.

Tether’in gerçekleşmemiş kayda değer kârının ardındaki temel etken, Bitcoin fiyatındaki son artıştır. Amiral gemisi varlık bu hafta kısa bir süreliğine 42.000 $ sınırını aştı ve ardından şu anki fiyatı olan 43.700 $’a yerleşti ve son yedi gün içinde %13,1’lik kayda değer bir artış kaydetti.

Tether’in Bitcoin varlıkları iki kategoriye ayrılabilir: birincisi, bu yılın Mart ayından önce 53.492 BTC ayrılmıştı; ikinci olarak, Mayıs 2023’te stratejik bir hamle yapıldı; Tether, elde ettiği net karın %15’ini sürekli olarak Bitcoin’e ayırmayı taahhüt etti.

Bitcoin’in volatilite endişelerine rağmen Tether, Bitcoin’i dayanıklı, uzun vadeli bir yatırım olarak görüyor. Bu karar, stablecoin’in portföyünü nakit ve nakit benzerleri gibi geleneksel varlıkların ötesine genişletmeye yönelik kapsamlı stratejisiyle uyumludur.

Tether daha önce amacın Bitcoin portföy değerini, şirketin 2023 ilk çeyreği sonunda 2,48 milyar dolar olan toplam fazla rezervinin çok altında tutmak olduğunu, BTC varlıklarının ise 1,5 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

Tether’den Paolo Ardoino daha sonra şunları söyledi:

“Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapma kararı, onun bir yatırım varlığı olarak gücü ve potansiyeli ile desteklenmektedir. Bitcoin dayanıklılığını sürekli olarak kanıtlamış ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıkmıştır. Sınırlı arzı, merkezi olmayan yapısı ve yaygın olarak benimsenmesi, Bitcoin’i hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçenek olarak konumlandırdı.”

Bitcoin Madencilik Sektörüne Dokunmak

Tether, Bitcoin varlıklarını artırmanın yanı sıra, genişleme planlarının bir parçası olarak Bitcoin madenciliğine daha fazla fon sağlama planlarını da ikiye katladı.

Geçtiğimiz ay firma, önümüzdeki altı ay içinde Bitcoin madencilik faaliyetlerine 500 milyon dolar ayırmayı planladığı tasdik raporunda 3 milyar doları aşan bir nakit fazlası açıklamıştı.

Bu tahsis, Tether’in Bitcoin madencilik tesislerinin kurulmasına ve önceden var olan BTC madencilik işletmelerine yatırım yapılmasına yönlendirilecek. Buna, Tether’in stratejik girişimlerinin bir parçası olarak Avrupalı ​​Bitcoin madencisi Northern Data Group’a yakın zamanda 609 milyon dolarlık bir borç finansmanı olanağı sağlanması da dahildir

İlginizi çekebilir: Bigtime coin nedir?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...