Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

ETHBTC Çıkış Yaparken Ethereum İvme Kazanıyor! ETH Fiyatı 2.500 Dolar Olur Mu?

ETH Fiyatı 2.500 Dolar Olur Mu
ETH Fiyatı 2.500 Dolar Olur Mu

Ethereum, son dönemdeki en düşük seviyesinden etkileyici bir toparlanma göstererek kritik bir fiyat seviyesinin yakınında güçlü bir destek buldu. Bu geri dönüş, satış baskısının ortasında geldi ve analistler bunu, düşüş sırasında daha fazla Ethereum biriktirme fırsatını değerlendiren alıcıları çeken düşüş konsolidasyonuna bağladı. Bu birikim son dönemdeki fiyat artışının katalizörü olmuştur. Sonuç olarak, Ethereum’un fiyatı şu anda direnç çizgisini aşmaya hazırlanıyor ancak ayıların hala pozisyonlarını koruyabilme ihtimali var.

ETHBTC Oranı Yükselmeye Devam Ediyor

Ethereum sağlam bir yükseliş kaydetti ve şu anda 2.300 dolarlık kritik direncin oldukça üzerinde duruyor. Coinglass’a göre, bu artış nedeniyle ETH fiyatında toplam 37,6 milyon dolarlık tasfiye görüldü; bunun 26 milyon dolarlık kısa pozisyonları tasfiye edildi ve boğalar 11,5 milyon dolarlık uzun pozisyonları tasfiye etti.

İlginç bir şekilde Bitcoin 43.000 doların üzerine çıkmayı başardı, ancak yükseliş hareketi Ethereum’un yükselişiyle karşılaştırıldığında daha az hızlı görünüyor. Tradingview’e göre ETHBTC çifti, 0,052 seviyesi civarında önemli bir alım ilgisi elde ederek bir çıkış yaşadı.

Bu artış özellikle güçlüydü; Ethereum‘un 2.300 dolardaki yükselişi, Bitcoin’in 43.000 dolara yükselişinden daha belirgin bir etkiye sahipti. Sonuç olarak, Bitcoin alıcıların talebini karşılamakta zorlandıkça Bitcoin yatırımcıları yatırımlarını giderek Ethereum’a yeniden tahsis ediyor ve bu da hakimiyetin azalmasına neden oluyor.

Yaklaşan Dencun yükseltmesi yükseliş umutları getirebileceğinden ETH fiyatı önümüzdeki haftalarda artabilir. Bu yükseltme, Ethereum işlem ücretlerini azaltacak, akıllı sözleşme işlemlerini iyileştirecek ve köprü ve staking protokol performansını artıracak ve Optimism ve Arbitrum gibi Katman 2 projelerine fayda sağlayacak. Bu yükseltme aynı zamanda tıkanıklık sorunlarının giderilmesine de yardımcı olacaktır. Ek olarak, 2024 yılında bir Ethereum spot ETF’sinin potansiyel olarak onaylanmasının talep ve fiyat artışını artırması ve potansiyel olarak trilyonlarca dolarlık sermaye girişi çekmesi bekleniyor.

ETH Fiyatında Sırada Ne Var?

Ether, alıcıların 2.200 dolara yakın güven göstermesiyle sert düşüşünün ardından toparlandı. Fiyat şu anda 2.300 doların oldukça üzerinde seyrediyor ve yaklaşmakta olan direnç seviyesini test etmeyi hedefliyor. Yazının yazıldığı an itibarıyla ETH fiyatı dünkü orana göre %6,5’in üzerinde artışla 2.368 dolardan işlem görüyor.

Son zamanlarda Ether’in fiyatı yükselen bir kanal modeli oluşturuyor ve fiyatın 2.400-2.550 dolar arasındaki temel direnç seviyesini aşması durumunda bu durum doğrulanacak. Bu yükseliş formasyonunun tamamlanması, 3.100 dolarlık potansiyel bir hedefe işaret ediyor. Ancak direncin 2.500-3.000 dolar aralığında olması bekleniyor.

Potansiyel zayıflığın temel göstergesi, hareketli ortalamaların altına bir düşüş olabilir ve bu da daha yüksek seviyelerde yoğunlaşan satışların sinyali olabilir. Kanalın yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma, olasılıkları ayılar lehine daha da çevirebilir, bu da yükseliş paterninin başarısız olduğunu gösterir ve muhtemelen daha fazla aşağı yönlü harekete yol açar.

Böyle bir durumda ETH fiyatı 1.970 dolara düşecek. Alıcılar bu seviyeyi savunamazlarsa ETH fiyatının 1.800 dolar civarında konsolide olduğunu görebiliriz.

Coinpedia

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...