Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Alt Coin

Emin Gün Sirer Avax Coin Kurucusu Türk Kimdir?

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi alanında dünya çapında tanınan bir bilim insanı ve araştırmacıdır. Cornell Üniversitesi’nde blok zinciri teknolojisi alanında öncü araştırmalar yürütmekte ve sektörde faaliyet gösteren birçok şirketin danışmanlığını yapmaktadır.

emin gün sirer togg
emin gün sirer avax

Emin Gün Sirer Kimdir?

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi konusunda dünya çapında tanınan bir bilim insanıdır. Kendisi, Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Bölümü’nde profesördür ve blok zinciri teknolojisi alanında önemli bir araştırma, geliştirme ve yayın faaliyeti yürütmektedir. Ayrıca, blok zinciri teknolojisi sektöründe faaliyet gösteren birçok şirketin danışmanlığını yapmaktadır.

Emin Gün Sirer ve Avalanche (AVAX)

Emin Gün Sirer, Ava Labs şirketi tarafından geliştirilen Avalanche (AVAX) blok zinciri ağının danışmanlarından biridir. Avalanche, yüksek işlem hızı ve düşük işlem ücretleri sunan bir blok zinciri ağıdır. Ayrıca, ağda yapılan işlemlerin doğruluğunu sağlamak için çeşitli konsensüs algoritmaları kullanmaktadır.

Emin Gün Sirer, Ava Labs şirketiyle yakın çalışmalar yaparak, Avalanche ağındaki konsensüs algoritmaları ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Kendisi, Avalanche ağındaki Proof-of-Stake konsensüs algoritmasının tasarımında da önemli bir rol oynamıştır. Ayrıca, Emin Gün Sirer’in blok zinciri teknolojisi konusundaki geniş bilgi birikimi ve tecrübesi, Ava Labs şirketinin blok zinciri teknolojisi alanındaki inovasyon ve gelişmelerine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Ava Labs, Avalanche ağı üzerinde inşa edilen bir dizi projeyle de tanınmaktadır. Bunlar arasında, akıllı sözleşmeleri destekleyen ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları için altyapı sağlayan benzersiz bir platform olan “Avalanche-X” ve blockchain tabanlı oyunlar için bir platform olan “Polyient Games” yer almaktadır. Avalanche ağı, düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hızları sunması nedeniyle, özellikle DeFi uygulamaları ve NFT’ler gibi yoğun işlem trafiği olan uygulamalar için popüler bir seçim haline gelmektedir.

Emin Gün Sirer’in Avalanche ağındaki danışmanlık görevi, blok zinciri teknolojisi alanındaki gelişmelere katkı sağlamaya devam etmektedir. Avalanche ağı ve diğer blok zinciri teknolojileri, gelecekte finansal teknolojiler, oyun endüstrisi, sağlık hizmetleri ve daha pek çok sektörde kullanılabilecek birçok fırsat sunmaktadır.

Eğitim ve Kariyeri:

Emin Gün Sirer, 1970 yılında Türkiye’nin İstanbul şehrinde doğmuştur. Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, State University of New York (SUNY) Buffalo’da doktora derecesini aldı. Daha sonra, University of Washington’da araştırma görevlisi olarak çalıştı ve 2002 yılında Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Bölümü’ne katıldı. Cornell Üniversitesi’nde, blok zinciri teknolojisi ve dağıtık sistemler alanlarında öncü araştırmalar yürütmektedir.

Araştırma ve Katkıları:

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi alanında pek çok önemli araştırma yapmış ve bu alanda birçok öncü çalışmaya imza atmıştır. Kendisi, blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında birçok makale, kitap bölümü ve konferans sunumu yayınlamıştır. Ayrıca, Cornell Üniversitesi’nde, blok zinciri teknolojisi konusunda araştırmalar yapan ve girişimciliği teşvik eden bir merkez olan Initiative for Cryptocurrencies and Contracts’ın (IC3) direktörüdür.

Danışmanlık:

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi sektöründe faaliyet gösteren birçok şirketin danışmanlığını yapmaktadır. Kendisi, blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri konusunda dünyanın önde gelen şirketleri ve kurumlarıyla çalışmaktadır. Bunlar arasında, Coinbase, Chain, Blockstack, DFINITY, ve blok zinciri teknolojisi şirketi Ava Labs yer almaktadır.

Ödüller ve Tanınmalar:

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi alanındaki çalışmaları ve katkıları nedeniyle birçok ödül ve tanınma kazanmıştır. Kendisi, 2015 yılında “Real World Cryptography Conference Test of Time” ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, 2017 yılında, Fortune dergisi tarafından “The Ledger 40 Under 40” listesinde yer almıştır. 2019 yılında ise, MIT Technology Review tarafından dünyanın en önemli 35 inovatörü arasında gösterilmiştir.

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisi alanında dünya çapında tanınan bir bilim insanı ve araştırmacıdır. Cornell Üniversitesi’nde blok zinciri teknolojisi alanında öncü araştırmalar yürütmekte ve sektörde faaliyet gösteren birçok şirketin danışmanlığını yapmaktadır. Kendisi, blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri konusunda birçok makale ve kitap bölümü yayınlamış, konferanslarda sunumlar yapmış ve ödüller kazanmıştır. Emin Gün Sirer’in çalışmaları, blok zinciri teknolojisi alanındaki gelişmeleri ve bu teknolojinin geleceğini şekillendirmeye devam etmektedir.

Emin Gün Sirer nereli

Emin Gün Sirer, Türkiye doğumlu bir bilgisayar bilimcisidir. Ancak, ABD’de çalışmalarını sürdürmektedir ve Cornell Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörü olarak görev yapmaktadır. Emin Gün Sirer Eşi veya çocukları evli olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr Emin Gün Sirer

– Türk asıllı Amerikan bilgisayar bilimcidir.
– Princeton Üniversitesi ve Washington Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.
– Cornell Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi doçent profesörü ve IC3’ün eski eş direktörüdür.
– Peer-to-peer, işletim sistemleri ve kripto para araştırmalarına katkılarıyla tanınır.
– Karma, Bitcoin-NG, Bitcoin Covenants ve bloXroute gibi projelerin arkasındaki isimdir.
– Avalanche Consensus protokolünü geliştirmiş ve Ava Labs’in kurucusu ve CEO’sudur.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...