Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Coinbase’in Bitcoin SV Desteği Sona Ermesiyle BSV 50 Doların Altına Düştü

Coinbase, Amerika’nın en büyük kripto para borsası, Bitcoin SV (BSV) desteğini sonlandırma kararı aldı. BSV’nin ticaretten çıkarılması, daha önce borsa tarafından 2021’de yapılmıştı ve bu kararın arkasında blok zincirinin istikrarı hakkındaki endişeler bulunmaktadır. Coinbase, kullanıcılarına 9 Ocak 2024’ten önce BSV varlıklarını başka bir cüzdana aktarmalarını tavsiye etti. Coinbase, tasfiye edilen BSV fonlarının başka bir dijital varlığın nakit eşdeğeri piyasa değerine dönüştürüleceğini ve vergi yükümlülüğü olabileceğini belirtti. Bu kararın ardından BSV’nin değeri hafif bir düşüş yaşadı. Bitcoin SV, Bitcoin Cash’in bir sert çatalı olarak 2018’de ortaya çıktı ve bazı tartışmalı kökenlere sahiptir. Bitcoin SV, özellikle Craig Wright gibi kontroversiyel figürlerin desteğini almıştır.

Coinbase'in Bitcoin SV Desteği Sona Ermesiyle BSV 50 Doların Altına Düştü
Coinbase'in Bitcoin SV Desteği Sona Ermesiyle BSV 50 Doların Altına Düştü

 

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, platformunda Bitcoin SV (BSV) desteğini sona erdirme planlarını duyurdu.

Bu karar, borsanın başlangıçta BSV’yi ticaretten çıkarmasından iki yıldan fazla bir süre sonra geldi.

Coinbase, BSV Çekme İşlemleri İçin Son Tarihi Belirledi

Duyuruya göre Coinbase, gelecek yılın başlarından itibaren BSV varlığını desteklemeyi bırakacak ve kullanıcıların varlıklarını korumak için 9 Ocak 2024’ten önce harekete geçmeleri isteniyor.

Bildirimde şu ifadelere yer verildi: “Kullanıcılar, varlığa yönelik destek 9 Ocak 2024’te (ET 12:00) veya civarında kullanımdan kaldırılana kadar BSV fonlarını çekebilirler. BSV fonunuzu çekemezseniz Coinbase, Coinbase hesabınızda kalan BSV’yi tasfiye edecektir.”

Coinbase ayrıca, tasfiye edilen fonların başka bir dijital varlığın nakit eşdeğeri piyasa değerine dönüştürüleceğini belirterek, bunların vergi yükümlülüğüne tabi olabileceği uyarısında bulundu.

Coinbase’in bu hamlesi pek de beklenmedik değil çünkü borsa daha önce 2021’de BSV’yi listeden çıkarmıştı. BSV’yi alım satım tekliflerinden çıkarma kararı, öncelikle ağın uğradığı “%51 saldırısı” nedeniyle blok zincirinin istikrarına ilişkin endişelerden kaynaklandı. . Listeden çıkarılmasına rağmen Coinbase, kullanıcıların BSV varlıklarını platformdaki cüzdanlarında tutmalarına izin verdi.

Haberin kamuoyuna duyurulmasından kısa bir süre sonra BSV’nin değeri hafif düştü ve 50 doların altına geriledi.

Bitcoin SV’nin (BSV) Kökenleri

Genellikle Satoshi’nin Vizyonu olarak adlandırılan Bitcoin SV, Kasım 2018’de orijinal Bitcoin blok zincirinin bir yan ürünü olan Bitcoin Cash’in sert çatalı nedeniyle ortaya çıktı. CoinGecko verilerine göre şu anda 967 milyon dolarlık piyasa değeriyle 53. en büyük dijital varlık olarak sıralanan Bitcoin SV’nin benzersiz ve biraz da tartışmalı bir kökeni var.

Kripto para biriminin geliştiricileri, BSV’nin “orijinal Bitcoin” olduğunu ve “SV”nin “Satoshi’nin Vizyonu” anlamına geldiğini iddia ediyor. Bir blockchain’in ikiye bölündüğü bu tür hard fork’lar, ağ geliştiricileri arasındaki güncellemeler veya anlaşmazlıklar nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Kripto para birimi manzarası çok sayıda Bitcoin çatallanmasına tanık oldu, ancak BSV en öne çıkan ve bilinen alternatiflerden biri olarak öne çıkıyor.

Özellikle Bitcoin SV, Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğuna dair doğrulanmamış iddialarda bulunan Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’tan destek aldı. Wright’ın, Coinbase ve Kraken gibi borsalara karşı kimliğini sorgulayan yasal davalar da dahil olmak üzere agresif tutumu, BSV’nin çeşitli platformlarda listeden çıkarılmasına katkıda bulundu.

İlginizi Çekebilir: APT Coin Yorum

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...