Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Alt Coin

BitTorrent Coin Nedir? BTT Coin Geleceği?

BTT, TRON’un blockchain ağı üzerinde TRC-10 standart token olarak çıkarılmıştır. BTT’nin toplam arzı 990 milyar adettir . Bu arzın %6’sı açık token satışında, %2’si özel token satışında ve %9’u tohum satışında dağıtılmıştır. Geri kalan %83’lük kısım ise BitTorrent ekosistemindeki paydaşlara ayrılmıştır.

Bittorrent nedir?
Bittorrent nedir?

BitTorrent Coin Nedir?

Bittorrent coin nedir denildiği zaman ilk olarak:
– BTT coin, 2018 yılında kripto para girişimi Tron (TRX) tarafından satın alınan BitTorrent protokolünün bir parçası olarak 2019 yılında piyasaya sürülmüştür .
– BTT coin, Tron blok zincirinin üzerinde TRC-10 standardını kullanarak çalışır ve ağda daha hızlı indirme hızı satın almak için kullanılabilir .
– Bittorrent ‘in toplam arzı 990 milyar adettir ve dolaşımdaki arzı yaklaşık 926 milyar adettir. BTT coin’in piyasa değeri ise yaklaşık 13 milyar TL’dir.
– BTT coin ile ilgili en son haberlere göre, Aralık 2021’de token değişimi gerçekleştirilecek ve eski BTT token’ları yeni BTTC token‘ları ile değiştirilecektir. BTTC’nin toplam arzı da 990 trilyon adete yükseltilecektir.

BitTorrent BTT Coin

BitTorrent, satın alındıktan sonra çeşitli yeni araçlar eklemiş ve 2019 yılında kendi yerel kripto para birimi olan BTT’yi piyasaya sürmüştür.

BTT, TRON’un blockchain ağı üzerinde TRC-10 standart token olarak çıkarılmıştır. BTT’nin toplam arzı 990 milyar adettir . Bu arzın %6’sı açık token satışında, %2’si özel token satışında ve %9’u tohum satışında dağıtılmıştır. Geri kalan %83’lük kısım ise BitTorrent ekosistemindeki paydaşlara ayrılmıştır.

BTT’nin amacı, BitTorrent ağında dosya paylaşımını teşvik etmek ve hızlandırmaktır. BTT ile kullanıcılar, dosya indirmek veya yüklemek için bant genişliği sağlayabilir veya talep edebilirler. Böylece hem indirme hızları artar hem de kullanıcılar token kazanma fırsatı elde ederler. Ayrıca BTT ile kullanıcılar, BitTorrent platformundaki diğer hizmetlerden de yararlanabilirler. Örneğin BitTorrent Speed ile indirme hızını artırabilir, BitTorrent File System ile merkeziyetsiz depolama alanına erişebilir veya DLive ile canlı yayın yapabilir veya izleyebilirler.

BTT’nin fiyat performansına baktığımızda ise son bir yıl içinde önemli bir artış gösterdiğini görüyoruz. BTT fiyatı 2022 yılının başında 0.0003 TL civarındayken, Ocak 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.027 TL’ye kadar çıkmıştır. Bu yaklaşık %9000’lik bir artış anlamına gelmektedir. Ancak bu seviyeden sonra düzeltme yaşayan BTT fiyatı şu anda 0.013 TL civarındadır.

BTT’nin geleceği ise BitTorrent ağının büyümesine ve gelişmesine bağlıdır. BitTorrent şu anda dünyanın en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolü olarak kabul edilmektedir. BitTorrent ağındaki kullanıcı sayısı ve aktivitesi arttıkça BTT’nin talebi ve değeri de artacaktır. Ayrıca TRON’un desteği ve işbirlikleri de BTT için avantaj sağlamaktadır.

BTT coin, dosya paylaşımını ödüllendiren ve kolaylaştıran bir kripto para birimidir. BitTorrent platformunun sunduğu çeşitli hizmetlerle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Fiyat performansı da son derece etkileyici olan BTT coin’in potansiyeli oldukça yüksektir.

BTT Yorum ve Geleceği

BTT Coin, BitTorrent protokolünün yerel kripto para birimidir. BitTorrent, eşler arası (P2P) dosya paylaşımı için kullanılan popüler bir platformdur. 2018 yılında Tron blockchain platformu tarafından satın alınan BitTorrent, 2019 yılında BTT Coin’i piyasaya sürdü.

BTT Coin, BitTorrent ağında daha hızlı indirme hızı satın almak için kullanılabilir. Ayrıca, dosya yükleyen ve paylaşan kullanıcılar (seeders), ağın verimliliğini ve bant genişliğini artırmak için BTT Coin kazanabilirler. BTT Coin, Tron blockchain’inin üzerinde TRC-10 standardını kullanan bir token’dır.

BTT Coin’in toplam arzı

990 milyar adettir ve dolaşımdaki arzı yaklaşık 926 milyar adettir. Mayıs 2022 itibariyle BTT Coin’in piyasa değeri yaklaşık 13 milyar TL’dir ve en değerli 57. kripto para birimi konumundadır.

BTT Coin’i satın almak

BTT coin satın almak isteyenler, çeşitli kripto para borsalarından işlem yapabilirler. Bazı popüler borsalar şunlardır: Bybit, OKX, KuCoin, Binance vb. Bu borsalarda genellikle BTT/USDT veya BTT/TRX gibi çiftlerle işlem yapılabilir.

BTT Coin’in geleceği ise belirsizdir. Kripto para piyasası oldukça dalgalı ve risklidir. BTT Coin’in fiyatını etkileyebilecek pek çok faktör vardır. Bunlar arasında BitTorrent platformunun kullanıcı sayısı ve aktivitesi, Tron blockchain’inin performansı ve güvenliği, kripto para düzenlemeleri ve rekabeti sayılabilir.

Bazı uzmanlar BTT Coin’e olumlu bakarken, bazıları ise daha şüphecidir. Örneğin, Finder Türkiye’de yayınlanan bir makalede, uzmanlar BTT Coin’in geleceği hakkında farklı görüşler dile getirdiler:

– Tim Falk: “BitTorrent’in P2P dosya paylaşım alanındaki hakimiyeti göz önüne alındığında bu projeye ilgi duymamak zor olacaktır.”
– Andrew Munro: “BitTorrent’in başarısıyla ilgili olarak herhangi bir soru yoktur ancak bunun tokenının başarısıyla ilgili sorular vardır.”
– James Edwards: “BitTorrent’in token’ının başarısının anahtarı ise büyük ölçüde TRON’un başarısına bağlıdır.”

Sonuç olarak, BTT Coin hakkında bilgi edinmek isteyenler için bu makaleyi yazdım. Umarım faydalı olmuştur. Ancak unutmayın ki bu makale yatırım tavsiyesi değildir ve kendi araştırmanızı yapmanız gerekir.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Geri bildirim: SUI ön satışına nasıl katılabiliriz | KriptoTrends

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...