Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitfinex Menkul Kıymetler, USDT Tahviliyle 5,2 Milyon Dolarlık İhracı Artırdı

earth 3537401 1920.jpg

Menkul kıymet token ticaretiyle tanınan bir platform olan Bitfinex Securities Ltd., ilk tokenleştirilmiş tahvil ihraç 5,2 milyon USDT topladı.

İlk tokenize tahvil ihracı

Finansmanı Lüksemburg merkezli ALTERNATIVE adlı bir menkul kıymetleştirme fonu sağladı. Liquid Network yan zinciri, 36 ay boyunca yıllık %10 getiri sunan ve USDT cinsinden olan ALT2612 tahvilini ihraç etti.

Ağın transfer kısıtlamaları ve beyaz listelerin oluşturulması gibi özellikleri, yatırımcılara menkul kıymetlerini bağımsız olarak yönetme, geri çekme ve ticaret yapma özgürlüğü verirken, ihraççıların düzenleyici gereklilikleri yerine getirmesine olanak tanır.

Bitfinex Securities Operasyon Müdürü Jesse Knutson, bağış toplama konusundaki heyecanını dile getirdi. Knutson şunları söyledi: “Konsept ihracının bu kanıtı, Bitfinex Securities ile Mikro Kapital arasındaki yenilikçi ruhun ve işbirlikçi çabanın bir kanıtıdır.”

İki kuruluş, bu yılın başlarında varlık tokenizasyonunu araştırmayı ve Tether tokenlerini (USDt ve EURt) mikrofinansmana dahil etmeyi kabul etti.

Tether CEO’su ve Bitfinex Securities CTO’su Paolo Adoino şunları kaydetti: “Bu konsept kanıtı, bir bağış toplamanın çok ötesinde; USDT’nin mikrofinans endüstrisine entegre edilmesine yönelik önemli bir adım.”

Daha fazla tokenize tahvil iş başında

Bu, tokenize edilmiş tahvillerin geleneksel finansla bütünleştiği ilk örnek değil. Bloomberg geçen hafta Hong Kong’un dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak yeni bir yeşil tahvil ihracını araştırdığını bildirdi. Şubat ayında bölge, ilk tokenize yeşil tahvilini başarıyla piyasaya sürerek Devlet Yeşil Tahvil Programı (GGBP) kapsamında 800 milyon HK $ topladı.

Ekim ayında Euroclear tanıtıldı Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) kullanılarak tamamen dijital uluslararası menkul kıymetlerin, özellikle Dijital Olarak Yerel Tahvillerin (DNN) ihracını, dağıtımını ve mutabakatını kolaylaştırmak için Dijital Menkul Kıymet İhracı (D-SI) hizmeti. Filipinler, Kasım ayında 2024 (TTB’ler) vadesi dolacak ‘Tokenize Hazine Tahvili’ teklifine ilişkin bir bildirimle aynı şeyi yaptı.

Dayalı raporlarAlman kalkınma bankası KfW, 2024 yılında tokenize tahvillere olan odağını artırmayı planlıyor.

Ayrıca Okuyun: Filipinler, Dijital Finansta Devrim Yaratacak 179 Milyon Dolarlık Tokenize Hazine Tahvili Başlatıyor

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...