Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin ve Ethereum GAS Ücreti Çılgınlığı Yeniden Başlıyor ! GAS Ücretleri Boğa Öncesi Seviyelere Döndü !

Bitcoin ve Ethereum GAS Ücreti yükselişi boğa sezonunun habercisi olabilir. Piyasanın daha geniş bir şekilde toparlanmasının ortasında, blok alanına olan talebin artmasının bir sonucu olarak Ethereum gas ücretleri bir kez daha arttı. Bitcoin kullanıcıları da benzer bir sıkıntı yaşadı; ortalama işlem ücretleri Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi.

Son ücret çılgınlığı piyasada artan iyimserliğin ardından gelirken, aynı zamanda katman 2’ler ve toplamalar gibi ölçeklenebilirlik çözümlerine olan ihtiyacı da vurguladı.

Olceklenebilirlik Cozumlerine Yonelik Artan Cagrilarin Ortasinda Bitcoin ve Ethereum Ucret.jpg
Olceklenebilirlik Cozumlerine Yonelik Artan Cagrilarin Ortasinda Bitcoin ve Ethereum Ucret

 

Bitcoin ve Ethereum Gas Ücretlerinde Yükseliş

Bitcoin ve Ethereum GAS Ücretinde yükseliş dikkat çekti. Dune Analytics tarafından derlenen veriler, Ethereum gas ücretlerinin 9 Kasım sonlarında kısa süreliğine 270 Gwei’ye dokunduğunu ve Haziran 2022’den bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Bu, takas maliyetlerinin birkaç saat için 60 ila 100 dolar civarına yükselmesine neden oldu.

En son yükseliş, Blackrock’un spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) planlarını onaylamasının ardından en büyük altcoin’in yedi ayın en yüksek seviyesine yükselmesiyle birlikte geldi.

Bu arada ortalama Bitcoin ücretleri aynı gün 15,86 dolara yükseldi. Bitinfocharts’a göre bu rakam altı ayın en yüksek seviyesiydi. Birkaç kullanıcı X’e (eski adıyla Twitter) yüksek öncelikli işlemler için ücretlerin 10 dolar civarında olduğunu bildirdi. Bu nispeten düşük olsa da, bu verilere göre ortalama Bitcoin işlem maliyeti Mayıs ayından bu yana 4 doların altındaydı. Ethereum GAS Ücretlerini canlı takip etmek için etherscan adresini kullanabilirsiniz.

Artan döviz faaliyeti ve finansal işlemlerin yürütülmesi, Ordinal yazıtların artmasıyla daha da karmaşık hale geliyor. Blok alanı için son çare olarak hizmet etmesine rağmen, bu yazıtlar genişleyen birikime ve yoğunlaşan ücret piyasasına katkıda bulunuyor.

Bu arada, Bitcoin işlem ücretleri yakın zamanda belirlenen yüksek seviyenin etrafında seyretmeye devam etti ve Ether transferlerinin maliyeti, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 30 Gwei’ye düştü. Ancak artan ilgi ve talep, daha ucuz alternatiflere yönelik çağrıları artırdı.

İginizi Çekebilir: Render (RNDR) Coin Nedir ?

Bitcoin Katman 2

Bitcoin Layer 2’ler, ana blockchain protokollerindeki işlemleri işleyerek Bitcoin ağının ölçeklenebilirliğini artırmak için tasarlanmıştır. Bunlar, programlanabilirliği, gizliliği artırarak veya yeni yardımcı programların kilidini açarak Bitcoin’e ek işlevler sağlamak ve bunları ele almak için temel katmanın üzerine inşa edilmiştir.

Lightning Network, Rootstock, Yığınlar, Liquid Network ve toplamalar (hem geçerli hem de bağımsız) başlıca Bitcoin katman 2 çözümlerinden bazılarıdır. Ancak Stacks’ın ortak yaratıcısı Muneeb Ali, Bitcoin 2. katmanlarının Solana gibi 1. katmanlarla karşılaştırıldığında daha gidecek çok yolu olduğuna inanıyor.

Ali, Bitcoin katman 2’lerine olan ihtiyacı tartışırken tweet attı,

“Günümüzün piyasa gerçeği, alt L1’lerin (Ethereum, Solana, vb.) Bitcoin L2’lerden daha iyi gelişmiş ve daha olgun olduğudur. Kullanıcılara ve geliştiricilere daha iyi bir deneyim ve araçlar sunarlar. Bu piyasa gerçekliğini kabul edip Bitcoin L2 ekosistemindeki durumu iyileştirmek için çalışmak sorun değil.”

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...