Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin Soygunu Çetesi İsveç’te Yeniden Saldırdı : İsveçli Bir Çift Hedef Oldu

Bitcoin Soygunu Cetesi Isvecte Yeniden Saldirdi Orta Yasli Cift Hedeflendi.png

 

Şok edici olaylar sonucunda, orta yaşlı İsveçli bir çift, Bitcoin varlıklarını çalmaya kararlı maskeli adamlardan oluşan bir çetenin düzenlediği şiddetli bir haneye tecavüzün kurbanı oldu.

Bu haftanın başlarında Stockholm’ün güneyindeki Rönninge kasabasında ortaya çıkan bu olay, İsveç’teki kripto para birimiyle ilgili soygunların endişe verici eğilimini gözler önüne serdi.

İsveç’in Şiddet İçeren Bitcoin Soygunlarında Yükselen Trend

Rönninge’deki soygunun ciddi bir olay olduğu ve kurbanlardan birinin ambulans helikopterle hastaneye nakledildiği belirtildi. Şans eseri yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor.

Bu olayları yakından takip eden StarkNet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Eric Wall’a göre, bu Pazartesi günkü saldırı İsveç’te Bitcoin ile ilgili soygunların endişe verici bir örneğini işaret ediyor.

Bu rahatsız edici eğilim münferit değil; geçen ay Södertälje’de bitcoin ve kripto dünyasının iki önemli ismi düştü kurban maskeli, silahlı adamlar tarafından yapılan benzer ev baskınlarına. Bunlardan biri üç saat boyunca fiziksel istismara maruz kalırken, diğeri evde tek kişinin eşi olması nedeniyle kıl payı kurtuldu.

İlk olay geçen yıl İsveç’in en tanınmış Bitcoin meraklılarından birinin dairesine acımasızca girilmesiyle karşı karşıya kaldığında meydana geldi. Önemli miktarda bitcoin ve kripto varlıklarını teslim etmelerine rağmen, partnerlerinin önünde saatlerce fiziksel dayak ve tacize maruz kaldılar ve kalıcı psikolojik yaralar bıraktılar.

İsveç’teki Kripto Soygunları Gizlilik Kaygılarına Yol Açıyor

Kaygı verici olan şey, bu olaylar ile mağdurların Bitcoin’i çevreleyen, çoğunlukla canlı yayınlanan podcast’ler veya sosyal medyadaki sözler yoluyla yapılan son kamuya açık tartışmaları arasındaki bariz bağlantıdır. Bu durum İsveç’te kripto para sektöründe faaliyet gösteren bireylerin güvenliği ve mahremiyetine ilişkin sorgulamaları da beraberinde getiriyor.

Bu davalar arasında önemli bir faktör, İsveç’te ikamet adresleri ve vergi kayıtları da dahil olmak üzere kişisel bilgilerin elde edilebilmesinin kolaylığıdır. Bu bilgilerin kamuya açık olması, potansiyel suçluların mağdurları hedef almasını kolaylaştırır. Bu şeffaflıktan sorumlu olan yasa, yolsuzluğu azaltmayı amaçlayan ancak dijital çağda bireyleri korumada yetersiz kalan “Offentlightetsprincipen” olarak biliniyor.

İsveç polisi, bu soygunların operasyon yöntemlerindeki benzerliği kabul ederek onları olası bir Bitcoin soygunu çetesine bağladı. Bu olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor ancak herhangi bir tutuklama yapılmadı. Yetkililer suçluları yakalama çabalarını sürdürürken, İsveç’in kripto para birimi ortamında kişisel mahremiyet ve güvenlik sorunu acil bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...