Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin ‘Kuğu’ Çöküşüne Gidiyor

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, altının zirve sonrasındaki son düşüşünün ışığında Bitcoin’in kaderi hakkında bir başka cesur tahminde bulundu. Bitcoin’in potansiyeline yönelik yeni bir saldırıda Schiff, kripto varlığının son rallisinden “daha muhteşem” bir çöküş öngördü.

Schiff, kendisini Bitcoin’in unutulmaya doğru gittiğine ikna etmiş olabilir ancak savunucuları onunla alay etmeye devam ediyor.

Bitcoin Kugu Sarkisi Cokusune Gidiyor.jpg

 

Kuğu Çöküşü

Schiff savundu Altının 2.100 doların altına düşmesi, Bitcoin’de bir yükselişi tetikleyerek değerini 43.000 dolara çıkardı. Ancak kendisi, bu yukarı yönlü ivmenin Bitcoin’in “kuğu şarkısına” işaret edebileceği konusunda uyardı ve bunun önemli bir düşüşün başlangıcı olabileceğini öne sürdü.

Schiff, Bitcoin’in son rallisini spot Bitcoin ETF‘lerini çevreleyen spekülatif coşkuya bağladı ve bu heyecanın patlamaya hazır bir balon olduğunu ileri sürdü. Varlığın değerinde muhteşem bir çöküş bekliyor ve bu düşüşü, altında gerçek ve kalıcı bir yükseliş olarak gördüğü durumla karşılaştırıyor.

Hem altın hem de Bitcoin değer deposu olarak işlev görse de Schiff’in şüpheciliği ikincisinin algılanan spekülatif doğasından kaynaklanıyor. Sık sık Bitcoin’in gerçek bir mali krize dayanma yeteneği hakkındaki endişelerini dile getiriyor; Schiff’e göre altının mevcut yükselişi spekülasyondan ziyade gerçek değere dayanıyor ve bu da onu önde gelen kripto paralara kıyasla daha güvenilir bir yatırım olarak konumlandırıyor.

Ancak kripto endüstrisinin savunucuları, sahte onun tahminleri.

Altın ve Bitcoin Yükseliyor

Altın, 4 Aralık’ın ilk işlem saatlerinde 2.100 dolar gibi rekor bir zirveye çıktı ancak daha sonra bu kazanımların önemli bir kısmını kaybetti. Altında Ekim başından bu yana devam eden yükseliş ivmesi, ABD Merkez Bankası’nın güvercin açıklamalarının ardından bu ayın başlarında en yüksek seviyesine ulaştı.

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın para politikasının “kısıtlayıcı bir bölgeye” girdiğini söylemesi dolarda ve Hazine getirilerinde keskin düşüşlere neden oldu. Bu da, hakim iyimserliği yumuşatma çabalarına rağmen ABD Merkez Bankası’nın 2024 başlarında faiz indirimine gideceğine dair beklentilerin artmasıyla birlikte altının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesine neden oldu.

Paralel bir gelişmede, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, ABD’deki faiz indirimlerine ilişkin yaygın heyecan ve yatırımcıların spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasını beklemesi üzerine 2023’te ilk kez 40.000 dolar sınırını aştı.

Bitcoin kısa süreliğine 43.000 $’a dokundu – bu, Terra’nın geçen Nisan ayındaki çöküşünden bu yana görülmemiş bir seviye  haberin yazıldığı sırada 41.600 $’a gerilemesinden önce.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...