Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Yükseldi?

BTC fiyatı yükseldi
BTC fiyatı yükseldi
  • Bitcoin fiyatı, potansiyel olarak ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımlarını duraklatma kararından etkilenerek 36.000 dolara yükseldi, ancak gelecekte artışlar mümkün olmaya devam ediyor.
  • MicroStrategy’nin ek 155 BTC satın alması ve varlıklarını 5,5 milyar doların üzerinde bir değere çıkarması da kripto para biriminin fiyat artışına katkıda bulunabilir.
  • 1,35 trilyon dolarlık piyasa değeriyle daha geniş kripto piyasası yükseliş eğiliminde ve Ripple davasının zaferi veya BlackRock BTC ETF onayı gibi olumlu düzenleyici gelişmelerin beklentisi sektörün büyümesini daha da teşvik edebilir.

Fed’in Faiz Kararı

Bitcoin’in (BTC) fiyatı birkaç saat önce kısa süreliğine neredeyse 36.000 dolara yükseldi ve tüm kripto para birimi alanına ek bir heyecan kattı. 18 ayın zirvesinin ardındaki faktörlerden biri ABD Merkez Bankası’ndan gelecek karar olabilir.

Amerika merkez bankası faiz artışlarına ara vererek rakamı %5,25 ile %5,50 aralığında tuttu. Ancak Başkan Jerome Powell, makroekonomik koşullara bağlı olarak gelecekte başka bir zam yapılmasına da kapıyı açık bıraktı.

Faiz oranlarının artırılması, yatırımcıları nispeten daha güvenli seçeneklere doğru itebileceğinden, kripto para birimleri gibi riskli varlıklar için düşüş eğilimi gösteren bir unsur olarak değerlendiriliyor. Bitcoin, Fed’in yüzdeyi artırmasıyla geçmişte birçok kez düştü.

MicroStrategy’nin BTC Satın Alımı

BTC fiyatı neden yükseldi

Bitcoin fiyatı artışında rol oynayabilecek bir diğer faktör de Amerikalı MicroStrategy firmasından gelen son satın alma olabilir.

Önde gelen dijital varlığın en büyük kurumsal sahibi satın alınmış Ekim ayında yaklaşık 5 milyon dolara ek 155 BTC. Firma şu anda 158.400 BTC’ye sahip, bu da (bugünkü kurlarla) 5,5 milyar doların üzerinde bir değere denk geliyor.

Genel Olarak Piyasa Yeşil

Son olarak, Bitcoin’in etkileyici fiyat performansı, son zamanlarda dijital varlık endüstrisinde hüküm süren yükseliş eğiliminin bir sonucu olabilir. Küresel kripto para birimi piyasasının kapitalizasyonu (Coinmarketcap verilerine göre) 1,35 trilyon dolara yükselirken, Ripple (XRP), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve daha fazlasının da aralarında bulunduğu çok sayıda token yeşil renkte görünüyor.

Bazı analistler, bazı düzenleyici gelişmelerin yaşanması durumunda sektörün yakın gelecekte daha da gelişebileceğini varsaydılar. ABD SEC’e karşı açılan davada olası kesin bir Ripple zaferi veya BlackRock’un Amerika’daki spot BTC ETF’sinin olası onayı bazı örneklerdir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...