Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Bitcoin, BlackRock ETF Onayı Üzerine 56.000 Dolara Ulaşacak

bitcoin blackrock etf
bitcoin blackrock etf

Bitcoin, BlackRock ETF 30.000 dolar sınırını korumak Bitcoin için zorlu olsa da yükseliş hissiyatında dikkate değer bir artış var gibi görünüyor. Bu kısmen yatırımcıların ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayına ilişkin artan iyimserliğine bağlanabilir.

Yeni bir rapora göre olası bir onay, Bitcoin’i 42.000 ila 56.000 dolar arasına itebilir.

Bitcoin 56.000 Dolara Yükseliyor

Şu ana kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), çok sayıda başvuruya rağmen spot Bitcoin ETF’si için onay vermeyi reddetti. Matrixport’un son raporu, BlackRock’un merakla beklenen spot Bitcoin ETF onayının potansiyel etkisine dair spekülasyonlar yaparak konuya ağırlık verdi.

Rapor, 120 milyar dolarlık önemli değerli metal ETF endüstrisiyle bir karşılaştırma yapıyor. Şu anda değerli metal ETF’leriyle ilgilenen yatırımcıların %10-20’lik mütevazı bir kısmı bile Bitcoin ETF’lerine fon tahsis ederek portföylerini çeşitlendirmeye karar verirse, bu değişim, bu kripto para birimi yatırım seçeneklerine 12 milyar ila 24 milyar dolar arasında kayda değer bir para aktarabilir.

Kripto finansal hizmetler platformunun son analizi, BlackRock’un spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda varlığın önemli bir fiyat artışı yaşayabileceğini gösteriyor.

Genellikle potansiyel ETF girişlerinin göstergesi olarak görülen Tether’in piyasa değeri, bu senaryoda çok önemli bir rol oynuyor. Tether’in piyasa değerindeki 24 milyar dolarlık artışın Bitcoin’in fiyatını 42.000 dolara çıkaracağı tahmin ediliyor, bu da ihtiyatlı bir tahminin yansıması.

İlginizi Çekebilir: Saitama Coin Yorum: SAITAMA Coin Nedir ?

Bununla birlikte, Kayıtlı Yatırım Danışmanlarından (RIA’lar) %1’lik bir tahsise karşılık gelen 50 milyar dolarlık daha önemli bir akış, Bitcoin’in etkileyici bir şekilde 56.000 dolara yükselmesine neden olabilir.

BlackRock şunları söyledi:

“Önceki raporlarımız, yaklaşık 5 trilyon doları denetleyen 15.000 kişilik güçlü ABD kayıtlı yatırımcı danışmanı (RIA) topluluğunu analiz ediyordu. Bu grup muazzam bir potansiyele sahip ve Bitcoin için mütevazı bir %1 tahsis önerisi bile yaklaşık 50 milyar dolarlık girişe yol açabilir.”

BlackRock’un spot Bitcoin ETF başvurusunu 15 Haziran’da yaptığını ve Bitcoin’in fiyatının 24.800 dolardan 30.000 doların üzerine çıktığını, bu da başvuruyu takip eden yedi gün içinde %20’nin üzerinde bir artışı temsil ettiğini belirtmekte fayda var.

BlackRock, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi

BlackRock, rakip firmaların bir dizi güncellenmiş başvurusuna yanıt olarak Çarşamba günü spot Bitcoin ETF’si için S-1 başvurusunun revize edilmiş bir versiyonunu sundu.

Yatırım devi, 18 Ekim tarihli başvurusunda, daha geniş kripto endüstrisindeki çalkantılı olayların hisse fiyatları üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin risk açıklamasında değişiklikler yaptı. Önceki açıklamasında dolandırıcılık ve güvenlik açıklarının büyük Bitcoin borsaları üzerindeki etkisine değinen BlackRock, piyasayı “düzenlenmemiş” ve “şeffaflıktan yoksun” olarak nitelendirerek uyarıyı BTC’yi de kapsayacak şekilde genişletti.

İlginizi Çekebilir: Brise coin nedir ?

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...