Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Bitcoin

Bitcoin 30 Bin Dolar , Ripple (XRP) SEC’e Karşı Büyük Kazanç Elde Etti ve Daha Fazlası: Bu Haftanın Kripto Özeti

bitcoin 30000 dolar
bitcoin 30000 dolar bitcoin sondakika bitcoin haberleri

Bitcoin 30 Bin Dolar seviyesine ulaştı. Koskoca bir hafta oldu. Bitcoin’in fiyatı tüm süreçte %10 gibi muazzam bir artış gösterdi ve tüm piyasa yeşile boyandı. Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı galibiyet serisi devam ediyor. Paketten çıkarılacak çok şey var, hadi hemen dalalım!

İlk olarak, pek bir şeyin olmadığı, nispeten sıkıcı bir hafta sonunun ardından, Pazartesi günü tüm motorlar çalışıyordu. Ama yine de nedeni sizi hayrete düşürecek. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun BlackRock’un spot Bitcoin ETF teklifini onayladığı yönünde bir rapor ortaya çıktı.

Beklenildiği gibi fiyat anında fırladı ve Binance’te 30 bin doların üzerine çıktı. Ama birdenbire, yükseldiği hızla çökmeye başladı. Raporun sahte olduğu ortaya çıktı. BlackRock iddiaları reddetti ve Komisyon’un hâlâ başvuruları incelemekte olduğunu söyledi.

Eğer bu, dişlilerinizi aşındırmıyorsa, dahası da var!

Bugün Bitcoin’in fiyatı aniden yükselişe geçti ve bir kez daha 30 bin dolara yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada 100 milyon dolardan fazla değerde (24 saat) tasfiye edilmiş kısa pozisyonlar mevcut olduğundan, bu durum açığa satış yapan satıcıları hazırlıksız yakalamıştı.

İlginizi Çekebilir: Orbs Coin Nedir? ORBS Fiyat Tahmini

Ayrıca Ripple ve SEC arasındaki davaya ilişkin önemli bir güncelleme aldık. Bildiğiniz gibi bu, yıllardır Ripple ve XRP’si üzerinde görülen bir dava. Bu hafta Komisyon, şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e yönelik tüm suçlamaları düşürdü.

Bazıları bunu bir teslimiyet işareti olarak görürken, diğerleri SEC’in henüz beyaz bayraktan vazgeçmesini beklemek için henüz çok erken olduğunu söylüyor. Durumun nasıl gelişeceğini henüz görmedik ancak bu son duyuru XRP‘nin fiyatını 0,50 doların üzerine çıkardı ve haftayı %8 civarında bir artışla kapattı.

Sonuçta çok dinamik bir haftaydı ve önümüzdeki yedi günün nasıl şekilleneceğini görmek özellikle heyecan verici. Bakalım piyasa son kazanımlarını koruyabilecek mi?

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1,16 Milyar Dolar | 24 Saat Hacim : 85 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %49,7

BTC: 29.500 Dolar (+%10,6) | ETH: 1.607 Dolar (+%4,2) | BNB: 2123$(+%3,9)

SEC Suçlamaları Düşürdü: Ripple Garlinghouse ve Larsen Landmark Davasında Doğrulandı. Ripple için bir başka büyük zafer gibi görünen bu gelişmeyle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e yönelik tüm suçlamaları düşürdü.

BTC, SEC Tarafından Onaylanan Spot Bitcoin ETF Hakkında Yanlış Raporlar Üzerine 30 Bin Dolara Yükseldi. Bitcoin’in fiyatı bu hafta büyük bir iniş çıkış yaşadı. Onaylanmış bir spot Bitcoin ETF’sine ilişkin yanlış raporlar üzerine 30 bin doların üzerine çıktı, 28 bin dolara geriledi ve birkaç gün sonra tekrar 30 bin dolara yükseldi. Bitcoin 30 Bin Dolar seviyesinden 29.500 seviyelerine geriledi.

ConsenSys Kurucusu Joseph Lubin, Hisse Senedi Sözünün İhlalinden Dolayı Davayla Karşı Karşıya. ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin’in, yatırımcılara verdiği sözleri yerine getiremediği için bir davayla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. Eski çalışanlar, Lubin’in kendilerini daha düşük maaşları kabul etmeye ikna etmek için firmada eşitlik sözü verdiğini iddia ediyor.

Binance, Yeni Ortaklıklarla Avrupa’daki Fiat Hizmetlerini Genişletiyor. Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, Avrupa’daki fiat hizmetlerini yeni ortaklıklarla genişletti. Yeni seçeneklerden bazıları arasında SEPA/SEPA Anında ve Açık Bankacılık da yer alıyor.

Elon Musk ve Mark Cuban, SEC’in Şirket İçi Denemelerine Meydan Okudu. Elon Musk ve Mark Cuban (önemli derecede popüler iki milyarder girişimci), her ikisi de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki iç duruşmaları sorguluyor. Her ikisi de kovuşturma yaklaşımında bir reformu savunuyor.

SEC Başkanı Gensler, Spot Bitcoin ETF Onayları Konusunda Konuşmuyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, potansiyel bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması konusunda özellikle ağzı sıkı olmaya devam ediyor.

 

Piyasa Değeri 1,16 Milyar Dolar
24 Saat hacim 85 Milyar Dolar
BTC Hakimiyeti %49,7
BTC 29.580 Dolar (+10,6%)
ETH 1,04 Dolar (+4,2%)
BNB 2,123 Dolar (+3,9%)

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...