Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Binance’in DOJ ile Yaptığı 4,3 Milyar Dolarlık Anlaşma Rakiplerinin İşine Yaradı !

richard teng binance cover.jpg

Binance, CEO’su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao’nun, şirketinde uygun AML kurallarını uygulamadığı için suçunu kabul ettikten sonra görevinden ayrılmak zorunda kalmasıyla Kasım ayını zorlu bir sonla geçirdi.

Binance, çeşitli suçlardan dolayı suçunu kabul etmeden ABD yetkililerine 4 milyar doların üzerinde para cezası ödemeyi kabul etti.

Karar, tüm sektör ve özellikle BNB üzerindeki anlık fiyat etkilerinin yanı sıra, yatırımcıların borsaya olan güvenini de zedeledi. Beklendiği üzere bu gelişmelerden yararlanan birkaç platform ortaya çıktı.

Hangi Borsalar Faydalandı?

Anlaşmanın ardından gelen ilk raporlar, daha önce Binance’te saklanan varlıkların aslan payının ABD’li rakibi Coinbase Pro’ya devredildiğini gösterdi. Kaiko, konuyla ilgili son araştırmasında Coinbase’in pazar payının %34 arttığını söyleyerek bunu doğruladı. Ancak anlaşmanın ardından başka bir şirket olan Bybit daha da fazla fayda sağladı ve pazar payı birkaç gün içinde %50 arttı.

“Bybit, her saatte pazar payı kazanan ve 24 saatin 16’sında %20’den fazla büyüyen, anında öne çıkan kazanan oldu.”

Binance’in Anlaşma Sonrası Kripto Borsası Bakiyeleri

Yine de Kaiko, Coinbase’in yükselişine rağmen Binance’in “hem BTC hem de altcoinler için likiditede lider olmayı sürdürdüğünü” bildirdi. Bu, bu hafta başında CryptoQuant tarafından da belirtildi. Zincir içi veri sağlayıcısı ve araştırma kaynağı, Binance’in takas anlaşması sonrasında rezervlerinde %20’lik bir düşüş gördüğünü ve borsada depolanan BTC’nin Mayıs ayında 634.000’den 500.000 civarına düştüğünü söyledi.

Ancak Kaiko’ya göre Binance’in rakipleri üzerindeki hakimiyeti, BTC ve Dogecoin gibi çeşitli altcoinler için göstergeler açısından güçlü kalıyor.

“Bu arada DOGE, Binance’in neden hala zirvede olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz birkaç haftada spreadler hiçbir zaman 1,5 baz puanın üzerine çıkmadı; Bybit’in temel spreadi benzer olsa da sıklıkla 2 baz puanın üzerine çıkıyor. Coinbase’in spread’i her iki durumda da rakiplerinden daha yüksek ve henüz aradaki farkı kapatmanın işaretlerini göstermedi.”

İlginizi Çekebilir: SKL Coin Nedir? SKALE Dünyasının Geleceği Ve Yorum

Coinbase COIN Performansı

Geçen hafta Coinbase’in hisse senedi fiyatlarının yükselişte olduğunu ve bir yıldan uzun süredir görülmeyen bir zirveye ulaştığını bildirdi. Ancak daha yakından bakıldığında Binance anlaşmasından sonra başlayan belirli bir artış fark edilebilir.

COIN, Binance’in potansiyel anlaşmasıyla ilgili spekülasyonların gün yüzüne çıkmasından önceki hafta 100 doların biraz altında işlem gördü. Hisseler, CZ’nin istifa edeceği yönündeki raporların ortasında artmaya başladı ve gerçekten de söylentiler gerçeğe dönüştüğünde bunu yaptı.

1 Aralık Cuma gününe gelindiğinde, COIN’in fiyatları neredeyse 135 dolara fırladı; bu, ABD merkezli en büyük kripto borsasının hisselerinin, Binance uzlaşma anlaşmasının ortasında iki hafta içinde yaklaşık %35 oranında arttığı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir: Kaspa (KAS) coin nedir? 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...