Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Binance Rus Rublesi Yatırmalarını Ne Zaman Durduracak?

Binance Rus Rublesi Yatirmalarini Ne Zaman Durduracak.jpg
Binance Rus Rublesi Yatirmalarini Ne Zaman Durduracak

Kripto para borsası Binance, 15 Kasım 2023’ten itibaren Rus rublesi (RUB) mevduatlarının askıya alındığını duyurdu.

Şirketin bu kararı, Rusya’daki işletmesinin tamamının CommEX’e satışına ilişkin son duyurunun ardından geldi.

Binance, Rus Rublesi Yatırmalarını Durduracak

Binance, 10 Kasım’da yaptığı bir duyuruda, 15 Kasım 2023 saat 00:00 (UTC) itibarıyla Rusya’da RUB yatırma işlemlerini durduracağını ve bunun Rusya pazarından çıkma kararında önemli bir adım olacağını söyledi. Bununla birlikte, Rus Rublesi’nin çekilmesi 31 Ocak 2024’e (UTC) kadar erişilebilir kalacak ve kullanıcılara fon alma için bir pencere sunacak.

Bu geçişin bir parçası olarak Binance, Rus rublesi cinsinden itibari para bakiyesi tutan kullanıcılara fonlarını CommEX platformuna ücretsiz olarak aktarma seçeneği sunuyor. Bu süreç, bir CommEX hesabına kaydolmayı, oturum açmayı ve hesabı ilgili Binance hesabına sorunsuz bir şekilde bağlamayı içerir. Kullanıcılar bağlandıktan sonra Rus rublelerinin Binance’den CommEX’e transferini başlatabilirler.

Alternatif olarak kullanıcılar, Rus rublelerini Binance’in itibari para ortakları aracılığıyla, öngörülen son tarihten önce çekme seçeneğine de sahip. Ayrıca Binance, Binance Convert aracılığıyla Rus rublelerini kripto para birimine dönüştürme veya Binance Spot pazarında kripto ticareti yapma olanağı sunuyor.

Binance’in Rusya Piyasasından Çıkışı

Binance’in bu kararı, Rusya’daki tüm biriminin CommEX’e satışına ilişkin son duyurunun hemen ardından geldi. Mevcut Rus kullanıcılar için sorunsuz bir geçiş sağlamak amacıyla, çıkış sürecinin bir yıla kadar sürmesi bekleniyor.

Binance, kullanıcı tabanına Rus müşterilerinin tüm varlıklarının bu dönemde güvende ve korunduğuna dair güvence verdi.

Binance’in Uyum Direktörü Noah Perlman, çıkışın ardındaki nedene ışık tutarak şunları söyledi: “Geleceğe baktığımızda, Rusya’da faaliyet göstermenin Binance’in uyumluluk stratejisiyle uyumlu olmadığının farkındayız. Binance’in resmi duyurusunda da belirtildiği gibi, Web3 sektörünün dünya çapında uzun vadeli büyümesine güveniyoruz ve enerjimizi faaliyet gösterdiğimiz 100’den fazla ülkeye odaklayacağız.”

Bu arada borsa yakın zamanda Web3 cüzdanını Binance Blockchain Haftası’nda tanıtarak milyonlarca kullanıcının sektörle risksiz bir şekilde etkileşime geçmesine, tohum cümlesi kaybı ve karmaşık katılım zorluklarından kaçınmasına olanak tanıdı. Bu kendi kendine saklama cüzdanı, platformun uygulamasına entegre edilmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...