Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Binance CEO ‘su ve Takımı, Brezilya’da Hukuki Zorluklarla Yüzleşiyor !

Binance CEO’su Changpeng Zhao ve diğer borsa liderleri, Brezilya’da dolandırıcılık iddiaları nedeniyle potansiyel bir iddianame ile karşı karşıya. Brezilya Ulusal Kongre Komitesi, Binance’ın yerel biriminin ve Binance Capital Management adlı ayrı bir kuruluşun vergi uyumunu incelemelerini tavsiye etti. Binance, yerel yasalara uyma ve Brezilya makamlarıyla işbirliği yapma taahhüdünde bulundu. Binance, aynı zamanda ABD’de ve diğer bölgelerde finansal düzenleyicilerle yaşadığı sorunlarla da karşı karşıya.

Binance CEO
Binance CEO

Bir Brezilya kongre komitesi, dolandırıcılık iddiasıyla Binance CEO ‘su Changpeng Zhao ve borsanın diğer liderlerinin suçlanmasını önerdi.

Brezilya Ulusal Kongre Komitesi, Binance liderlerini, Zhao dahil, dolandırıcılıkla suçlayarak dünyanın en büyük kripto para borsası için bir hukuk mücadelesine yol açabilir.

Kripto ile ilgili Ponzi şemalarını araştıran komite, Zhao ve üç yerel Binance çalışanını dolandırıcılık yönetimi ve izinsiz menkul kıymet ticareti ve finansal işlemlerle suçladı.

Raporlara göre, Temsilciler Meclisi’nin 28 üyesinden oluşan komite, Brezilya Federal Kamu Savcılığı Ofisi’nin, Binance‘ın yerel birimini ve ayrı bir kuruluş olan Binance Capital Management’ı da vergi uyumunu incelemesini önerdi.

Binance, komiteyle işbirliği yaptığını belirtti.

İlgili içerik: Changpeng Zhao kimdir ?  – Binance madencilik nasıl yapılır ?– 

Binance’ın Brezilya sorunu

Binance CEO, Binance’ın Brezilya’da düzenleyici denetimle ilk karşılaşması değil. Şirketin Brezilya birimi, türev ürünlerin satışıyla ilgili olarak ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi olan Comissão de Valores Mobiliários (CVM) tarafından soruşturma altında.

Ancak Binance, bu iddiaları kanıt olmadan reddetti ve Brezilya ve dünya pazarındaki rekabetçi gerilimlerin ortasında masumiyetini savundu.

Brezilyalı milletvekilleri şimdi CVM’yi, daha önce satışları durdurma talimatlarına rağmen sürdürülen türev satışlarıyla ilgili olarak Binance’ı menkul kıymetler piyasası kurallarının sürekli olarak ihlali nedeniyle incelemeye çağırıyor.

Ayrıca, 2022’nin başlarında duyurulan ve onay bekleyen Binance’in Brezilya menkul kıymetler aracısı satın alma girişimi, düzenleyici kurumların ve merkez bankasının onayını bekliyor.

Komitenin suçlama önerisi, Binance için bu yıl başka önemli bir zorluğu daha beraberinde getiriyor ve şirketin Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve diğer çeşitli bölgelerde finansal düzenleyicilerle yaşadığı çatışmaları yönlendirmeye devam etmesine ek olarak yasal sorunları artırıyor.

Binance, Brezilya’daki duruma yerel yasalara uyma ve Brezilya makamlarıyla işbirliği yapma taahhüdünü teyit ederek yanıtladı.

Bitcoin ETF

Binance’ın hukuki sıkıntıları

Binance, ABD’de önemli hukuki sorunlarla karşı karşıya.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’ın yasa dışı bir borsa işlettiğini iddia ediyor, milyarlarca dolarlık müşteri varlığını karıştırıyor ve Amerika Birleşik Devletleri yasalarını kasıtlı olarak ihlal ediyor.

SEC ayrıca Binance Holdings Ltd. ve bağlı kuruluşu olan BAM Trading Services Inc. – Binance.US işleten – birden fazla menkul kıymetler yasası ihlali ile suçladı. Bu suçlamalar kayıt dışı teklifleri, dolandırıcı yönetimi ve Brezilya’daki kripto ile ilgili Ponzi şemalarına katılımı içeriyor.

Ayrıca, Binance, Rusya ile ilgili hukuki risklerle de karşılaştı, çünkü ABD Adalet Bakanlığı Amerika Birleşik Devletleri yaptırım ihlallerini araştırıyor. Binance’a yöneltilen suçlamalar, müşteri fonlarını yanlış yönlendirme, yatırımcıları aldatma ve düzenleyicilere yanlış bilgi verme konularını içeriyor.

SEC’in şikayeti, Binance’ın manipülatif ticareti tespit etmek için sistemlerinin yeterliliği konusunda yatırımcıları yanılttığını ve ABD kullanıcılarını uluslararası platformundan sınırlamak için gösterdiği çabaları yanılttığını ortaya koydu. Bu zorluklara rağmen, Binance, Brezilya yetkilileriyle yürüttükleri soruşturmalarda tüm ilgili yasalara uyma ve işbirliği yapma taahhüdünü yineledi.

Brezilya, Aralık 2022’de, ülkede Sanal Varlıklar için Hukuki Çerçeve olarak bilinen 14.478 Sayılı Kanun’u tanıttı.

2022 yılının haziran ayında yürürlüğe giren bu hukuki düzenleme, Brezilya’da sanal varlıklarla ilgili çeşitli hizmetleri, ihraç, değişim, transfer, satış ve saklama gibi hizmetleri açıklar. Ancak, bu yasa için ayrıntılı düzenlemelerin henüz Brezilya Merkez Bankası (BCB) tarafından belirlenmemiş olması dikkate değerdir.

Hukuki kısıtlamaların olmamasına rağmen, Brezilya’da kripto varlıkların ödeme olarak kullanımı sınırlıdır. İlginç bir şekilde, Sanal Varlıklar Kanunu, ülkede ödeme olarak kullanılmalarına izin verir.

Brezilya Merkez Bankası, gelecek yılın sonuna kadar dijital para

birimi DREX’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu hamle, ülke içinde kripto varlıklar dünyasına büyük bir adımı temsil ediyor.

İlgili İçerik : Binance Bulut Madencilik ?

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...