Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Borsalar

Binance, 4 Kripto Para Birimlerini 7 Aralık’ta Delist Edecek !!

Binance, 4 Kripto Para Birimlerini 7 Aralık'ta Delist Edecek !
Binance, 4 Kripto Para Birimlerini 7 Aralık'ta Delist Edecek !

 

  • Binance Listeden Çıkarılma Duyurusu: Binance, düşük aktivite ve etik olmayan davranışlar gibi piyasa performanslarını etkileyen faktörler nedeniyle BitShares, PERL.eco, Tornado Cash ve Waltonchain’i 7 Aralık’ta listeden çıkaracak.
  • Fiyat Etkisi: Duyurunun ardından Waltonchain, Tornado Cash ve PERL.eco %45’e varan sert fiyat düşüşleri yaşadı.
  • Bağlamsal Gelişmeler: Bu hamle, Binance’in yakın zamanda on işlem çiftini listeden çıkarması ve BUSD desteğinin sonlandırılması, ABD Adalet Bakanlığı ile 4,3 milyar dolarlık anlaşma ve CEO değişikliği dahil önemli organizasyonel değişikliklerin ardından geldi.

Binance’in Son Listeden Çıkarma Çabaları

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası – Binance – duyuruldu BitShares (BTS), PERL.eco (PERL), Tornado Cash (TORN) ve Waltonchain’i (WTC) platformundan çıkaracak.

Değişiklik 7 Aralık’ta yürürlüğe girecek ve işlem çiftleri tam olarak kaldırılacak: BTS/USDT, PERL/USDT, TORN/BUSD, WTC/BTC ve WTC/USDT.

Listeden çıkarmanın ardındaki nedenin, geliştirme faaliyeti düzeyinin azalması, düşük ticaret hacmi ve likidite, etik olmayan/dolandırıcı davranış veya ihmal kanıtları ve diğerleri gibi çeşitli faktörler olduğu görülüyor.

Açıklama, yukarıda belirtilen kripto varlıklarının fiyatlarına olumsuz zarar verdi ve bazılarında çift haneli düşüşler yaşandı. WTC son 24 saat içinde %35 düştü (CoinGecko’nun verilerine göre), TORN %40 düştü, PERL ise %45 düştü.

Binance Delist Edilen Coinler

Bu delist işlemiyle, BitShares (BTS), PERL.eco (PERL), Tornado Cash (TORN) ve Waltonchain (WTC) gibi kripto paralar artık Binance üzerinde alım-satım için erişilebilir olmayacak.

BitShares (BTS), uzun süredir borsaların dikkatini çeken bir varlık olmasına rağmen, son dönemde kullanıcı ilgisinde düşüş yaşamıştı. PERL.eco (PERL) ise kendi blockchain ekosistemiyle dikkat çekse de, Binance’in güncellenen politikaları ve kriterleri çerçevesinde listenin dışına çıkan bir varlık oldu.

Tornado Cash (TORN), gizliliği ve anonimliği artırmayı hedefleyen bir protokol olarak öne çıksa da, borsaların denetim ve düzenleme baskısı altında olması nedeniyle bazı platformlar tarafından delist edilen birkaç varlıktan biri oldu. Son olarak Waltonchain (WTC), lojistik ve tedarik zinciri alanında uygulanabilirlik arayışında olsa da, belirli zorluklarla karşılaşarak Binance’in listesinden düşürülen varlıklardan biri oldu.

Binance yetkilileri, kullanıcılarına varlıklarını farklı platformlara transfer etmeleri ve işlem yapmaları için gerekli süreyi sağlayacaklarını belirtti. Ancak, belirtilen tarihte, söz konusu varlıkların platformda alım-satımının yapılamayacağı hatırlatıldı.

Bu delist işlemi, kripto para piyasasının dinamik yapısını ve borsaların sürekli değişen kriterlerini göstermesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Binance gibi büyük borsaların portföylerini düzenli olarak revize etmesi, kullanıcılarına daha güvenli ve verimli bir alım-satım deneyimi sunma hedefiyle uyumlu bir strateji izlediğini gösteriyor.

Kripto para yatırımcıları, söz konusu varlıkları etkileyen gelişmeleri ve Binance gibi borsaların politika değişikliklerini yakından takip etmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir : SKL Coin nedir ?

Binance Borsasında Geçen Haftaki Delist

Geçen hafta Binance listeden kaldırıldı APT/BUSD, AXS/BUSD, FIL/BUSD ve USTC/BUSD dahil on spot işlem çifti. Piyasa, işlem çiftlerini periyodik olarak incelediğini ve “zayıf likidite ve işlem hacmi” nedeniyle bazılarını kaldırdığını söyleyerek, hamlenin kesin nedenini belirtmedi.

Kaldırılanların hepsinin BUSD işlem çiftleri olduğunu belirtmekte fayda var; şirket daha önce bunu yapmıştı. açıklayıcı 2024’ün başında stabilcoin desteğini sonlandıracak. Müşterilere, Şubat 2024’ten önce BUSD varlıklarını diğer varlıklara dönüştürmelerini tavsiye etti.

Listeden çıkarma Binance’ten birkaç gün sonra gerçekleşti kabul ABD Adalet Bakanlığı ile kara para aklama suçlamalarını çözüme kavuşturmak ve 4,3 milyar dolarlık büyük bir para cezası ödemek. Bunun üzerine eski CEO Changpeng Zhao görevinden istifa etti ve yerine Richard Teng getirildi.

İlginizi Çekebilir : pyth coin nedir ?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...